Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2012

 2012 

1.12.2012 - OLOMOUC

Poslední letošní výstava aneb do Olomouce a zpět snadno a rychle :-)
To snadno a rychle hlavně proto, že mi bylo zabráněno řídit, děsit spolucestující a dělat zmatky :-)) Pěkně v pohodlíčku, teplíčku a bez křeče v kyčlích vlivem slisování do pežoutka jsme si medili v autě Sadeckých, kteří nás na výlet vyvezli – moc moc znovu děkuji za prima svezení!
Výstava se konala opět v kulturním domě, opět formou tischschau, která je mi moc sympatická, opět tam bylo moc pěkně a morčátek tedy bylo plno až po střechu. Lidí taky. A protože lidí není nikdy dost, po uložení závodníků a požití prvního výstavního kafe jsme se vydali okouknout vánoční trhy do centra. Moc příjemné, spousta stánků, vůní a zvuků, mrznoucí nohy, nefalšovaná vánoční atmosféra...zážitky mírně zamžené vlivem vypitého punče (děkuji :-), ale bylo mi fajn. Po návratu na výstavu nás už čekaly posuzovací lístky (hurá, všechna morčata byla nalezena, vylovena a posouzena) a panečku, to byla jízda :-) Všechna morčátka naší party „spoluchovatelů“ dostala čekatelské kartičky a body byly víc než pěkné. Navíc byly moje holky (Dolores, Madlenka, Norah a Dakota) na výstavě celkem v pohodě, jó vlastní přepravka, to je ono... No a jak byly tak v pohodě, tak asi zapůsobily i dobře na porotu (jojo, tedy na posuzovatele :-), protože jsme si domů vezli celkem 5 diplomů a náruč krásných cen. Mám z nich velikou radost.
Olomouc je prostě vždycky fajn a když má navíc jeden s kým pokecat o závažných morčecích záležitostech, tak to zase nemělo chybu. Děkuji pořadatelce za super výstavu a kamarádům jednoduše, že jsou :-)
 
 5. vánoční výstava ušlechtilých morčat, Olomouc, 1.12.2012
jméno morčete
standard
bodové
ohodnocení
umístění
posuzovatel
Dolores Margarita
A
98 bodů
1. hladké adult
1. krátkosrsté adult
Petr Tejml
Madlenka Margarita
A
97 bodů
3. hladké adult
Petr Tejml
Dakota Anubis
A
97,5 bodu
3. hladké baby
3. krátkosrsté baby
Petr Tejml
Norah Margarita
A
96 bodů
-
Petr Tejml
 
  
Přepravky, boxíky, klece, krabičky.. a v každé nějaký ten chlupatý krasavec. A taková spousta krásných cen na ně čekala...
 Něco urvaly i ty moje šikulky :-)
  
Moje krásné holky Madlička, Nudlička a Dolly.
 


27.10.2012 - BOHUŇOVICE

Bohuňovice jsou jednou z výstav, kam naše parta jezdí moc ráda, takže ani letos nemohly chybět, aspoň v sobotu (jen škoda, že nás minula výstava v létě). Ráno v Brně byla tma a ani nebyla kdovíjaká zima, ale zato cestou se rozpršelo, teplota padla k nule a v této vlídné atmosféře jsme pak strávili celý den (mimo cestu, kdy jsme se všichni vezli pohodlně v teplíčku Jirkovým vozem - moooc ještě jednou díky za bezva pohodové cestování!).
Morčata se měla na výstavě docela fajn a my lidi jsme si to taky dovedli zařídit - s holkama jsme obsadily VIP místa v teple v dosahu horkých tekutin a jídla a mimo pár vyjímek jsme se odtud nehly. Ládovaly jsme se domácími řízky a svařákem a bylo nám dokonce místy i teplo. Sem tam jsme se odběhly kouknout na morčidla a posuzování, ale nakonec se u občerstvení sesedli skoro všichni a družně prodrbali kdeco. Proběhlo tam i vyhlašování, u kterého byla celkem sranda... všichni si byli v tu slavnostní chvíli doslova blíž a hřálo je nefalšované lidské teplo :-)
Co se posuzování týče, dlouhány měla na starosti Denisa Vítková a kraťase a skinny posuzovala Andrea Kroftová - naše ekipa rozhodně nedopadla nijak zle, všechna naše morčata si vydobyla kartičku a taky jsme vezli spoustu ocenění, hurá :-) A heč, vyhrála jsem zákusek :-)
Organizace výstavy byla jako vždycky skvělá a pořadatelka si zaslouží velkou pochvalu, všechno zvládnout v takových podmínkách musela být fuška, ale nám přesto nic nechybělo.
 
 9. výstava morčat v Bohuňovicích 27.10.2012
jméno morčete
standard
bodové
ohodnocení
umístění
posuzovatel
Dolores Margarita
A
97,5 bodu
1. hladké adult
1. krátkosrsté adult
Andrea Kroftová
Madlenka Margarita
A
97 bodů
-
Andrea Kroftová
Dakota Anubis A 96,5 bodu -
Andrea Kroftová
 
   
Moje holky šikovné, Dakota, Dolores a Madlenka
 
 


21.10.2012 - BRNO

Po dlouhatánské době zase výstava v Brně... to by přece byla ostuda, kdybychom chyběli, no ne? :-) Takže jsem neváhala a přihlásila rovnou 3 moje krasavice - Dolores, Madlenku a premiérově i slečnu Dakotu.
Na výstavu jsem došla v podstatě pěšky (protože mám morčiska krapet vypasená, jednu zastávku jsem se za zvědavého okukování ostatními pasažéry vděčně svezla). Výstava byla umístěná v krásných prostorách Střediska volného času v Lužáneckém parku, kde jsme s morčokamarádkami strávily fajn odpoledne a příjemně relaxovaly na lavičce. S Míšou jsme zvládly i povinnou cukrárnu (mňam :-), prostě neděle, jak má být...
Posuzování morčátek si mezi sebe rozdělily Andrea Kroftová a Denisa Vítková, naše výsledky nebyly nejhorší - sice ocenění žádné, ale z čekatelských kartiček pro každou samičku jsem měla velikou radost - a úplně nejvíc mě potěšila debutantka Nudle, ze které jsem byla úplně nadšená (a ještě dělala takovou parádu mezi všemi těmi krémovými a bílými morčaty :-).
Výstava byla pěkně připravená, je prima, že se v Brně zase něco děje (a hlavně bylo fajn, že jsem ji měla hned u nosu a nemusela se nikam trmácet :-)
 
Podzimní výstava morčat Brno-Lužánky 21.10.2012
jméno morčete
standard
bodové
ohodnocení
umístění
posuzovatel
Dolores Margarita
A
96,5 bodu
-
Denisa Vítková
Madlenka Margarita
A
95 bodů
-
Denisa Vítková
Dakota Anubis A 96,5 bodu - Denisa Vítková
 
  
Výstava, lidi, klece, ceny....
  
...a morčule - Dolly, Madla a Nudle :-)
 


15.9.2012 - CHOTĚBOŘ

Chotěboř je vždycky fajn a byla i letos - jeli jsme tedy jen v sobotu, ale stálo to rozhodně za to. Počasí se vydařilo (zima tedy byla, takže na maliny se zmrzlinou jsme si ani nevzpomněli), ale prima den strávený s milými lidmi to lehce vyvážil. Cestou tam i zpět jsme jeli plně naložení - já, Lada, Jirka a Anička, morčata nevyjímaje, zpátky jel pytel s krmením a nějaké naprosto zásadní výhry z místní tomboly.
Morčouni si spokojeně lebedili ve svých kamrlících, my si prošli areál, okoukli vystavené králíky, holuby a drůbež, hodně času jsme strávili u zmíněné tomboly (i když tedy za zacházení se zvířaty v tombole by místní mládež zasloužila pořádně profackovat) a domů si vezli spoustu zajímavých kousků, já třeba obligátní zrní, zastřihovač obočí s čínským návodem k použití a dvoje dřevěné sáně :-)
No jo, tak k těm morčatům. Nebylo to špatné. Vlastně to bylo docela faaajn! Obě moje vypiplandy ukvíkané dostaly kartičky, body naprosto super a obě se i umístily. Pravda, konkurence nijak početná nebyla, ale co, radost byla stejně jako u velké výstavy. I ostatní se radovali z kartiček a ocenění, domů se jelo vesele.
Neděli jsme tentokrát vynechali, ale co, výstav si ještě užijeme. Příští Chotěboř určitě taky :-)
 
6. Chotěbořská výstava morčat 15.9.2012
jméno morčete
standard
bodové
ohodnocení
umístění
posuzovatel
Dolores Margarita
A
97 bodů
3. hladké adult
Lenka Fuksová
Denali Margarita
A
98 bodů
1. hladké adult
1 krátkosrsté adult
Lenka Fuksová
 
 
  
Výstavní  a jiné prostory...
  
Posuzování, odměny pro vítěze a krásně pestrobarevný stůl.
 
A tu jsou moje holky - Deniska a Dolly
 


16.-19.8.2012 - PRAHA, speciálka

Dovolená...normální občan si pod tímto pojmem vybaví moře, slunce, písečné pláže, vychlazené drinky popíjené pod slunečníkem... Moje letošní dovolená začala ve čtvrtek ve 3:40 ráno, ne tedy odletem do ciziny, ale chaotickým odjezdem do Prahy na speciální výstavu morčat, jejíž v pořadí 13. ročník se konal jako už několikátý rok v příjemném areálu Toulcova dvora v Hostivaři.
A náhodou, dovolená to byla moc prima. Vyjely jsme z Brna společně s Míšou z CHS Pod Stránskou skálou, auto naložené nabušenou ekipou závodníků (já brala 2, Míša 3 morčata :-), stihly jsme v pohodě přejímku, ubytovaly morčata i sebe, a pak už jsme trávily zasloužený oddech od práce. Aspoň tedy oddech psychický - ve čtvrtek a pátek jsme nosily morčouny k posuzování (ehm, až pozdě jsme byly kýmsi upozorněné, že kamera on-line přenosu zabírala nejen posuzovací stůl, čili z nás byly i mediální hvězdy :-) a zbylé dny jsme obsadily pokladnu a příležitostně dělaly, co se zrovna namanulo (třeba kafe, ledňáček, kecání se známými, prochajda po areálu spojená s prohlídkou vepříků a drbáním místního telete na hlavě... :-), a sem tam nějaké podružné práce nevyžadující mozkovou aktivitu...).
Posuzování krátkosrstých plemen se letos ujal Thomas Brunner, dlouhány a mazlíky hodnotila Melanie Polinelli, oba ze Švýcarska. Shrnuto, podtrženo - popravdě, takový bodový nářez asi nikdo nečekal :-) Posuzování jako takové mi připadalo srozumitelné a vcelku i odpovídající, ale ty body... Ale co, všichni jsme na tom byli tak nějak podobně, aspoň nás to pěkně stmelilo :-). Moje morčátka dopadla tak napůl - Dolores (na poslední výstavě 98 bodová :-), totálně propadla (krémáci obecně nijak neperlili) a naopak Denali, kterou jsem více než po roce vyhmátla v morčatárně a pokusně odžlutila, dostala body pěkné a dokonce i kartičku a ocenění :-) A protože to je moje sranda morče, tak mě to vážně pobavilo :-). Míšini morčouni taky na jednu kartičku dosáhli, takže s prázdnou se domů nejelo...
Standard B posuzovaly Andrea Kroftová s Denisou Vítkovou, ale to jsem nezvládla díky sobotnímu náporu návštěvníků sledovat. Součástí speciálky byla i sobotní výstava potkanů, ze které jsme viděly pouze několik potkanářů :-).
Výstava byla jako obvykle výborně připravená, všechno klapalo jak má, za celou akcí bylo vidět tu hroznou spoustu práce, času a nadšení lidiček, kteří se na výstavě podíleli...Všichni organizátoři si zaslouží velké poděkování za tak příjemnou akci.
A díky všem podobně postiženým, bylo mezi vámi moc fajn :-)
 
13. speciální výstava morčat Praha 16.-19.8.2012
jméno morčete
standard
bodové
ohodnocení
umístění
posuzovatel
Dolores Margarita
A
92,5 bodu
-
Thomas Brunner
Denali Margarita
A
96 bodů
2. hladké adult
Thomas Brunner
 
 
Krásné (a příjemně chladivé) výstavní prostory, omluvte mírně neostré fotky, chyba není na vašem přijímači :-)
  
Hmmm - krásné ceny... a moje holky - strávily výstavu vleže s plnou tlamkou bašty (skoro jako já :-) - Dolores a Denali.
Deniska dostala medajli :-)
 


12.5.2012 - OLOMOUC

    Copak si počít s volným dnem... což takhle dát si výstavu? Tákže: pěkně vypulírovat a nafintit morčouny, s poškrábanýma rukama, pocuchanými nervy a obalená chlupy oběhnout veterinu pro potvrzení, nachystat papíry a spoustu jídla (hlavně pro mě), vstát za tmy po asi 4 hodinách spánku, propotácet se s kruhy pod očima bytem do koupelny a zírat na sebe čtvrt hodiny do zrcadla, abych pak zjistila, že opět nestíhám... Miluji výstavy :-)
Náhodou, tentokrát jsem stíhala. A protože jsem naštěstí ani neřídila, proběhla cesta v klidu, pohodě a bez zmatků - velké Ď za příjemné cestování patří Jirkovi z CHS Juráš. A samozřejmě Míša s Ladou nemohly chybět, takže nás bylo plné auto.
    Tradiční výstava v Olomouci byla i tradičně jako vždycky moc povedená - a zase žádné klece, ale vlastní boxíky a přepravky, tedy výstava typu tischschau, která je mi osobně čím dál víc sympatičtější. Přestože krátce po příjezdu začalo pršet a vydrželo to celý den, nám bylo skvěle. Aby taky ne, v suchu, teplíčku, s grilem obloženým ňamkami... a ano, hlavně s partou milých lidiček, se kterými mě výstavy baví :-)
    Jojo, ani morčátka nebyla špatná. Za nás jely tři baculky - Dolores, Madlenka a "prťavka" Norah. Očekávaná ostuda se nekonala, dojeli jsme domů se třemi čekatelskými kartičkami. Holky byly moc šikovné, Norču nediskvalifikovali a Madla a Dolly dokonce dostaly i nějakou tu cenu :-) Ostatní parťáci z naší ekipy taky neodešli z vyhlašování s prázdnou (ještě jednou všem moc blahopřeji :-), takže autíčko se sunulo zpátky k Brnu pěkně nacpané morčecími dobrotami, diplomy a poháry. Velikou radost mi udělala i další Dollynčina dceruška Lízinka Sadecká, která si s krásnými body vybojovala 3. místo v hladkých juniorech, gratulace paní majitelce!
    No prostě to bylo v Olomouci boží. Moc díky pořadatelce za prima výstavu a příjemně prožitou sobotu.
 
8. hanácká výstava ušlechtilých morčat Olomouc 12.5.2012
jméno morčete
standard
bodové
ohodnocení
umístění
posuzovatel
Dolores Margarita
A
98 bodů
1. hladké adult
1. krátkosrsté adult
Petra Švarcová
Madlenka Margarita
A
97 bodů
2. hladké junior
Petra Švarcová
Norah Margarita A 95 bodů - Petra Švarcová
 
  
Co přepravka, to jeden a více závodníků... a že jich bylo. K tomu taková menší hromádka cen :-)
   
Bez komentáře :-) A dorty, ty neměly chybu. Jeden byl dokonce náš - sice kapku pocuchaný cestou, ale výborný! 
  
Holky šikovné moje - Dolores, Madlenka a Norah. Povšimněte si slušivých nálepek na ouškách.
  
A zde oficiální pózy s diplomy a poháry. Dolly při focení nadávala, jako bych jí trhala hlavu...
 


28. a 29.4.2012 - PŘEROV

 
    Tak primový víkend už jsem si dlouho neužila - ale popravdě, každý den, kdy nemusím dělat nic jiného než se povalovat, cpát se dobrotami a povídat si s přáteli, je moc fajn :-) Tentokrát jsem se tedy povalovala na dvou jednodenních výstavách v Přerově a díky výborné organizaci, krásnému počasí a milé společnosti to byly aspoň pro mě výstavy moc povedené. Jako obvykle jsme jely spolu s Míšou a Ladou (moc děkuji Sadeckým za doručení našich tělesných schránek tam i zpět :-) a já s sebou vezla celé 2 výstavní kusy morčat ! Jmenovitě krémovou Dolores a její do buffata vypečenou dcérku Madlenku, a moc mě obě potěšily, protože za oba dny získaly každá kartičky a Dolly, můj ukvíkaný vypiplánek zbožňující stříkačky s jakýmkoli obsahem, se po oba dny naprosto skvěle i umístila, a to v sobotu i v neděli úplně stejně (o to zajímavější, že v sobotu hlaďáky posuzovala Denisa Vítková a v neděli Andrea Kroftová). Takže domů jsme se vraceli utahaní z nicnedělání, přismahlí od sluníčka a spokojení, s diplomy a krásnými medailemi a nějakou tou morčecí ňamkou. Ani morčouni mých spoluvystavovatelek se rozhodně v konkurenci neztratily - Míšini i Ladini toho vyhráli taky spoustu (ale podrobnosti už z hlavy nevylovím, holt co si nenapíšu...), takže se nám do Brna vracelo s dobrou náladou. A velikou radost mám i z toho, že ani Lízinka (Mona Lisa), bytem v Líšni u Sadeckých, neudělala ostudu a v neděli s krásnými 97 body dokonce dostala diplom za 3. místo v juniorech - moc gratuluji!
    I bez toho byly výstavy moc fajn (mmm a ty bramboráčky :-), ale jako vždy - bez vás lidičky by to nebylo ono !!! Takže díky, že tu jste - a samozřejmě i veliká pochvala šikovným pořadatelům, moc se těším, až si Přerov zase zopakujeme (i když mi morčoosazenstvo nějak chátrá a stárne a není už pomalu s kým se pochlubit, ale to vyladíme :-)
 
 
1. výstava ušlechtilých morčat Přerov 28.4.2012
jméno morčete
standard
bodové
ohodnocení
umístění
posuzovatel
Dolores Margarita
A
97 bodů
1. hladké adult
2. krátkosrsté adult
Denisa Vítková
Madlenka Margarita
A
96,5 bodu
-
Denisa Vítková
 
2. výstava ušlechtilých morčat Přerov 29.4.2012
jméno morčete
standard
bodové
ohodnocení
umístění
posuzovatel
Dolores Margarita
A
96,5 bodu
1. hladké adult
2. krátkosrsté adult
Andrea Kroftová
Madlenka Margarita
A
96,5 bodu
-
Andrea Kroftová

 

  
Tak tady to bylo...
  
A něco málo jsme si i odvezli :-)
   
Madlenka, Dolores - a Mona Lisa. Je to v rodině :-) 
  
Dolly a její fotogenické pózy s diplomy - sobota...
 
...a neděle.

 


4.3.2012 - PRAHA

 
Tak kónečně jsem tu se zprávou z naší první letošní výstavy ušlechtilých chlupatců, 1. krátkosrsté výstavy v Praze, která se konala první březnovou neděli v krásném areálu Toulcova dvora.
Jelo nás zase plno - já, Míša Sadecká a Jirka Kytner, k tomu navíc nějaké to morče. Vyrazili jsme na Prahu hezky zčerstva brzy ráno, účastníci zájezdu sice brblali, že se mohlo ještě spát, ale hlavní bylo, že jsme dorazili pěkně včas, ještě mezi prvními vystavovateli, a to se určitě počítá :-) Při přejímce jsme dostali roztomilé keramické morčátko, živá morčátka dostala nálepku s číslem na ucho, vypátrali jsme naše místa a přeskládali závodníky. Tato výstava byla organizována formou tischschau, tj. podle návodu: vezmi box nebo přepravku, vraž tam podestýlku, nakrájej baštu, přidej kus morčete a pak to všechno vystav před zraky návštěvníků.
Brala jsem na mě vcelku nečekané množství morčat, celých 5 a to samé holky. Dvě moje důchodkyně Adélku a Myšuli Coleen, Dolly a její dvě cérenky Madlu a Lízu. Ty se děsně děsily výstavního ruchu a strávily chuděry celý den s šokovaným výrazem v koutku. My lidi jsme trávili den částečně nošením morčounů k posouzení (přičemž jsem hluboce klesla ve vlastních očích kvůli svojí neschopnosti zapamatovat si číslo morčete, pro které jsem zrovna šla...) a částečně tlacháním se známými a okukováním konkurence. Bylo to moc fajn :-)
No a k výsledkům - z 5 morčat se vyklubalo celkem 5 čekatelských kartiček - a radost o to větší, že Coleen i Adélka získaly svoji poslední na titul Grandšampiona ČR :-)) Snad zmobilizuju síly, abych zvládla o titul zažádat dřív než posledně... Dolly už dostala svoji třetí na Šampiona a obě mládežnice při své premiéře každá svoji první a krásné body. A navíc se Lízinka s nečekaně úžasnými 97 body nejen umístila na 3. místě v kategorii hladkých morčat (byly sloučené třídy), ale taky padla do oka hned několika lidičkám. No prostě - z výstavy odjela rovnou do nového domova k Míše, která se do ní na místě zakoukala... Mám velikou radost, že bude novou posilou (doufám) zrovna v její morčecí partě :-)
Při závěrečném defilé vítězů jsme si zase pěkně zatleskali, o to víc, že Jirka se svojí Columbií vyhrál co se jen dalo. Nacpali jsme jeho ceny včetně dortu do pežoutka a příjemně zvýstavovaní se rozjeli domů...
Byl to moc hezký den a k výstavě můžu říct jen jedno - byla moc prima a jestli se bude konat další, jedeeem :-).
 
 
1. krátkosrstá výstava ušlechtilých morčat Praha 4.3.2012
jméno morčete
standard
bodové
ohodnocení
umístění
posuzovatel
Adelina Pod Stránskou skálou
A
95 bodů
-
Eva Dýnková
Coleen Mown Hay
A
95 bodů
-
Eva Dýnková
Dolores Margarita
A
96,5 bodu
-
Eva Dýnková
Madlenka Margarita
A
96,5 bodu
-
Eva Dýnková
Mona Lisa Margarita
A
97 bodů
 3. nejlepší hladké
Eva Dýnková
 
    
Dolores, Madlenka, Adelina, Coleen a hvězda dne Mona Lisa
  
Výstava, plný stůl cen a Lízinčin diplom - a dostala i medajli :-))
 
TOPlist