NOVINKY

26.2.2017
Užili jsme si moc prima nedělní double výstavu opět v Praze - Toulcově dvoře, tentokrát pro krátkosrstá a bezsrstá morčata. Všech 6 vystavených morčátek dostala po 2 kartách čekatele na šampiona. Den rychle utekl povídáním s kamarády, organizace šlapala jak na drátku a třešničkou na dortu bylo ukončení už v cca 16. hod., prostě všechno na jedničku :-)
 
7.1.2017
Další rok jsme zahájili příjemnou výstavou v Toulcově dvoře v Praze - 4th Winter Double Cavy Show. Moc prima relaxační sobota, hlavně díky kamarádům a dokonce jsme si dovezli i nějaké to ocenění.
5. ledna navíc oslavil 7,5 roku můj roztomilý, už poněkud nahluchlý stařeček Berďásek, moc bych si přála, aby mu radost ze života a apetýt ještě dlouho vydržely :-)
A pevně věřím, že tento rok bude o mnoho lepší než ten předchozí a přeji to i vám :-)

Omlouvám se za dlouhou neaktualizaci stránek, stála mě i po té době hodně slz (a taky hodně nervů díky stávkujícímu notebooku).
 
10.11.2016
Poslední letošní miminka - vrh D1 - se narodila Adélce a Quizovi. Máme krásná zlatá trojčátka, samičku a 2 samečky. Nejdůležitější je, že je všechno v pořádku a celá rodinka je zdravá a veselá.
 
 
20.10.2016
Na následky komplikované kastrace v březnu mi bohužel odešlo další milované morčátko - sameček Xipíček, neskutečný dobrák a nejúžasnější mazlíček, prodělal operaci abscesu, který skrytě rostl půl roku a naneštěstí byl už neoperabilní.
 
18.10.2016
Jedna ze šťastnějších zpráv - saténečka Amina přivedla Quizovi na svět naprosto bezproblémově 4 krásná miminka - 2 kluky a 2 holky, všichni oranžoví, kluci a jedna holčička jsou navíc saténoví - vrh C1.
 
 
15.10.2016
Ani očekávaný porod posledních miminek po Calvinovi nebyl šťastný. Balinka se sice stále tvářila jakoby nic, ale přes opakované návštěvy a kontroly na veterinách a následný císařský řez, kterým se zjistilo, že čekala jedno obrovitánské miminko, toho na ni bylo nakonec příliš. Odešlo mi báječné a milé zvířátko, které mi hodně přirostlo k srdci.
 
14.8.2016
Po zhruba dvoutýdenním boji se záhadnou chorobou, snad onemocněním ledvin, mě opustila i moje morčecí láska Nudlička - Dakota Anubis, úžasné zlatíčko. Takových zvířátek za život člověk moc nepotká.
 
2.8.2016
Opustil nás nejúžasnější pan morčoun s úžasnou povahou, tatínek spousty krásných morčátek Vilíček - Calvin. Prodělanou operaci močových kamenů bohužel nezvládl. Jedna z nejsmutnějších událostí v naší CHS. 
30.-31.7.2016
Další skvělé výstavy ve Velké Losenice, výsledky nebyly špatné, navíc boží tombola a kamarádi, co víc si přát :-) 
 
16.-17.7.2016
Užili jsme si prima výstavy v Bohuňovicích, jako vždycky tam byla výstavní pohoda a morčátka taky nedopadla úplně nejhůř.
 
10.7.2016
Utratila jsme spooooustu peněz za registrace do Bohuňovic a Velké Losenice, tak se na obě, nebo vlastně všechny 4 výstavy moc těším a doufám, že to nebude úplný propadák :-) Morčáci prý se taky těší, hmmm :-)
A při nedělním líném odpoledni pár úprav v sekci "Něco navíc" - u morčat je nuda, tak aspoň něco :-)
 
5.7.2016
Narozeniny, a to prosím už 7. !, oslavil můj bílý červenooký (od)chovanec Bernardo, se svojí milou a hodnou povahou jedno z mých oblíbených morčátek, snad tu s námi staroušek bude ještě dlouho :-)
 
 
2.5.2016
I když před pár dny to ještě byla docela čupr babča, dnes brzy ráno nás Myšulka, nejmilejší statečná morčecí bábinka, opustila. I když se dožila úžasného věku, je tu po ní hrozně moc smutno.
 
29.4.2016
Dnes je panečku den... Bílá tmavooká saténová morčinka Coleen Mown Hay, alias moje nejmilovanější úžasná morčecí babička Myšulka, dnes slaví 7,5 roku, co je tu s námi na světě (narodila se 29.10.2008). Pro ty, co ji znají, jistě nemusím zdůrazňovat, jak neuvěřitelné to je číslo :-)
 
23.4.2016
Jako vždy báječná olomoucká výstava... Prima sektání s přáteli, skvělá atmosféra, báječné body a dokonce jsme i něco vyhráli :-) Zlatý klučina Q... atd. Anubis vyhrál s 98 body od Petra Tejmla 3. místo v hladkých i v krátkosrstých juniorech. Dorostenci Amina, Zoomba a Zoom, které jsem vyvezla poprvé, dostali všichni kartičku a krásné bodové ohodnocení.
Bohužel ne všechno je veselé, v sobotu v noci mi odešel hodný milý sameček Quintus :-(
 
5.4.2016
Máme vrh B1 - Adélka naprosto s přehledem porodila své první miminko, fešného jedináčka, zlatého klučíka s hmotností 133 g. Adélka je úžasná maminka, vypadá, jako by vůbec nerodila a vysloveně si mateřství užívá. Klučík bude pravděpodobně na prodej, do chovu i na výstavy.
Miminka z předchozích vrhů se nám už rozprchla do nových domovů.
 
1.2.2016
A je to tu, přátelé - téměř po 8 letech od založení naší CHS začínáme novou abecedu :-) - máme tu další miminka, vrh A1, tentokrát z osvědčeného manželství Ballerinky a Calvina. Balinka mě dlouho napínala, nervy jsem měla k prasknutí, poslední dny už holka skoro nechtěla nic jíst, ale všechno dopadlo dobře, Balinka si sama poradila s narozením krásných oranžových trojčátek. Máme 2 roztomilé holčičky a jednoho pohodáře cvalíka kluka, ten a ještě jedna holčička jsou saténoví. Sameček i nesaténová samička budou na prodej na mazlíčka (oba mají echt macatý zálomek na oušku :-)
 
24.1.2016
Naše morčecí domácnost se rozrostla o nového nadějného samečka v úžasně krásné zlaté barvě z CHS Anubis, ještě jednou moc děkuji Míše Hejné za velkého fešáka a kamarádům Jirkovi a Pepovi za obrovskou pomoc s dopravou na Moravu :-)
 
17.1.2016
Hurá, zase máme po delší době miminka :-) Oranžová Micina (Unna) si s ice creamáčkem Christopherem pořídila krásná veselá čtyřčátka, 3 kluky a holčičku, kromě buff klučíka jsou všichni v oranžovém provedení. Porod nebyl úplně jednoduchý, prvnímu klučinovi se na svět nechtělo, ale díky úžasné veterinární pomoci se všechno podařilo zvládnout, bez toho by všechno dopadlo špatně... O jednoho samečka jsem se bála, ne a ne se naučit cucat mlíčko, ale teď už jsou všichni v pořádku a krásně rostou a řádí v boxu jako tornádo. Prostě zázračný vrh Z :-) Někteří kluci budou určitě na prodej, ať už do chovu nebo na mazlíčka.
 
9.1.2015
V novém roce jsme si, spíš pro dojetí šampionátu, střihli ještě DUO výstavu morčat v Praze v Toulcově dvoře. Do auta mě s Adélkou laskavě přibrala Eva, které ještě jednou moc díky :-), výstava byla opravdu krásná a moc jsme si to s kamarády užili. Adélka si vysloužila 97,5 b. od Anety Raušové a 98 b. od Petra Tejmla, no a vyhrála zase úplně všechno co mohla :-) prostě fakt neskutečné zvířátko :-)
 

5.12.2015

Tradiční výstava v Olomouci rozhodně jako vždy nezklamala, tam se vždycky moc těším - bylo to moc prima, s přáteli jsme si užili super den (moc díky za fajn relax a taky Sadeckým za dopravu :-) a nacpali se spoustou dobrot. Brala jsem Christophera a Adélku, oba dostali krásné body a Zlatuška Adélka si s 97,5 b. od Petra Tejmla vybojovala 1. místa v kategoriích hladké a krástkosrsté junior :-) No a ještě navíc vyhrála i úúúúplně celou výstavu :-) Prostě sen každého krmiče nenasytných morčecích tlamiček :-)
 
1.11.2015
Super neděle na báječné výstavě v Bohuňovicích :-) Adélka opět zabodovala a dovezla si domů nádherné kokardy a diplomy, umístila se jako 2. nejlepší hladké junior a taky 3. nejlepší krátkosrsté junior morče :-)
Užila jsem si parádní den s milými přáteli.
 
 
29.10.2015
Důležité datum... Naprosto neuvěřitelných 7 let oslavila moje morčecí babička, saténečka Coleen Mown Hay alias Myšule, maminka 2 krásných vrhů, šampionka a grandšampionka ČR, strašně milé, vděčné a statečné zvířátko, které si přes zdravotní problémy drží dobrou náladu a hlavně chuť k jídlu :-) Snad tu s námi ještě nějakou chvíli pobude.
 
  
 
 
 
24.10.2015
Máme za sebou výstavu v Brně-Lužánkách, kterou jsme si skvěle užili s kamarády a navíc to byl tentokrát i super úspěch - malá Adélka Anubis dostala krásných 97,5 bodu a umístila se nejen jako 1. hladké junior, ale dostala i pohárek za 1. krátkosrstého juniora! Už dlouho jsme nic nevyhráli, tak to byla opravdu veliká radost - navíc na výstavě opět úžasně bodovala i Wikki domovem v Live Whistles, s parádními 98 body získala parádní 2. místo jako hladký i krátkosrstý adult, jsem na ni děsně hrdá :-). I morčátka ostatních přátel si vedla senzačně, ještě jednou všem moc gratuluji a hlavně děkuji, že jsem s vámi mohla strávit tak příjemný den :-)
 
12.-13.9.2015
A další super výstavy, tentokrát na Vysočině v Chotěboři.
 
23.8.2015
Z výstavy v Praze k nám (ještě jednou moc děkuji Ladě za dopravu :-) docestovala posila - nádherná zlatá holčička Adéla Anubis, mám z ní velikánskou radost a jsem moc vděčná Míši Hejné, že mi ji svěřila :-)
 
10.8.2015
Konečně se u nás narodila další miminka, tentokrát Ypsiloňátka od šikovné maminky Balinky, tatínkovskou premiéru si odbyl Chris a hned napoprvé se mu dětičky vážně povedly :-) Máme krásná macatá okatá krémová dvojčátka, kluka a holku, máma se pečlivě stará, prostě pohoda.
 
25.-26.7.2015
A další moc prima výstavy ve Velké Losenici.
 
4.-5.7.2015
Užili jsme si báječný víkend na výstavách v Bohuňovicích.
 
30.5.2015
Byli jsme na první letošní výstavě, jako vždycky báječné akci v Olomouci.
X-miminka už se rozprchla do světa, všechna si našla prima nové páníčky a budou se doufám svědomitě mazlit :-)
Jinak vcelku nuda, nestěžuji si, díky za ni :-)
 
19.4.2015
Po delším čase konečně aktualizuji, bylo to v poslední době hodně perné, tak snad už nás čeká jen nuda v Brně a žádné katastrofy... :-)
Nejnovější novinkou, i když už nějaký ten pátek starou, je narození nedělňátek z vrhu X, máma Micina ani táta Tristan nešetřili a tak se nám smečka 22.3. prozatímně rozrostla o 6 mrňousů, 3 holky a 3 kluky, více v sekci Odchovy - všechna miminka budu nabízet k prodeji na mazlíčky.
  
 
Pak už jsou bohužel jen smutné zprávy, nějak se nás tento rok smůla ne a ne pustit, ach jo :-(
Od konce ledna jsme se potýkali se zdravotními problémy u pár morčátek - buff samičce Paní Norrisové (Norah) se udělala boule pod krkem, po operaci se to ještě trochu zkomplikovalo hematomem, ale dnes už je naštěstí skoro pryč a morčice je v pohodě. Skoro stejný den musela na operaci i moje červená babička Adélka, které se udělal absces na čelisti, operace dopadla dobře, sice přišla i o jeden zub, ale všechno se zdálo být fajn. Bohužel pak se to začalo sypat a následoval jeden problém za druhým - každý týden jsme sice jezdili na čištění rány a kontroly, rána se hojila dobře, ale Adélce se udělal navíc otlak na zadní nožičce z pobytu na přebalovacích podložkách. Otlak se zvrhl do ošklivého zánětu, nasazená atb zkomplikovala i zažívání, to se sice upravilo, ale nožička už byla nakonec v tak špatném stavu, že jediné řešení byla amputace. Bohužel na moji milou Adélku už toho bylo zřejmě moc a o den později, v sobotu 11.4., mi doma umřela. Dva dny byl jakžtakž klid, ale v úterý ráno si můj bílý milouš Ijáček nešel pro snídani, jen polehával a namáhavě dýchal. Na veterině se rozhodli udělat rentgen, asi za hodinu mi doktor volal, že sameček bohužel zkolaboval... Chudák Ijáček měl špatné srdíčko a i když se nikdy netvářil nemocně, nemoc ho pomaličku udolala. Ale aspoň se dlouho netrápil, do posledního dne to byl veselý a roztomilý klučina. A aby toho nebylo ještě málo, koncem března potratila očekávaná miminka buffinka Irenka, bohužel šlo o komplikovaný potrat, samičku jsem nakonec musela nechat operovat a zároveň také vykastrovat. Přes nějaké drobné komplikace naštěstí aspoň Irenka vše zvládla dobře a dnes už je zase veselá a spokojená.
Je toho na jednoho až moc smutku najednou, takže troška té nezáživné nudy by mi už ani nevadila :-)
 
1.2.2015
Aktualizace prodeje - v nabídce jsou morčátka z vrhu W, již k odběru.
 
6.1.2015
První novinka nového roku není z těch nejhezčích - brzy ráno mě opustilo moje morčecí sluníčko - bílá červenoočka Denali, kterou jsem si vypiplala s její sestrou Dolores od miminka a která vždycky byla a bude se svojí úžasnou bezelstnou a miloučkou povahou jedním z mých nej morčátek. Moje Sranda morče :-) Moc chybí nejen mně, ale i svým morčecím kámoškám.
 
   
 
 

29.12.2014
Tak nakonec Balinka stihla svá další miminka ještě letos - dnes nad ránem se narodila Wéčka - 1 klučina a 2 holčičky, všichni v oranžové barvě. Mají se k světu, řádí už od rána jako černá ruka, takže fotky jsou trochu problém, ale všichni jsou zdraví a veselí, nejhezčí dárek ke konci roku :-)
 
 
6.12.2014
Užili jsme si super mikulášskou sobotu s báječnými lidmi na jako obvykle skvělé výstavě v Olomouci.
 
29.10.2014
Moje krásná, úžasná a nejmilejší saténečka Myšulka (Coleen) oslavila neuvěřitelné 6. narozeniny !!! Je to už křehká stařenka, ale přes zdravotní problémy má pořád své malé radosti (hlavně jídlo :-) a pozitivní náladu. Jsem vděčná za každý den, který tu s námi je a moc doufám, že jich bude ještě hodně. 
 
 
25.10.2014
Byly tu nějaké stížnosti, že prý web vázne nebo co :-) Sypu si popel na hlavu a doplňuji nějaké ty zásadnější "novinky" z poslední doby...
 
Tuto sobotu jsme si prímově užili na výstavě v Brně v Lužánkách, prima relax s prima lidmi jako vždycky.
A navíc na mě čekalo opravdu nečekané překvapení - z Prahy z CHS Live whistles přicestovalo moje nové morčecí štěstíčko, nádherný a moc milý hladký sameček Christopher v úžasné barvičce ice cream. Ještě jednou hrozně moc děkuju za takového krasavečka a budu se snažit, aby si u mě neměl na co stěžovat :-)
 
18.10.2014
Sobotní výstava v Bohuňovicích :-) Co dodat, srdeční záležitost :-)
 
13.-14.9.2014
Víkend ve znamení 2 příjemných výstav v Chotěboři...
 
4.8.2014
Irenka porodila svá první miminka. Tento vrh bohužel nebyl vůbec šťastný, podle všeho byl porod trochu předčasný, 2 miminka jsem našla už mrtvá a další 2 umřela do pár dní. Jeden chlapeček moc bojoval, ale bohužel i přes veškerou snahu se ani jeho nepodařilo zachránit. Irenka je naštěstí úplně v pořádku.
 
5. a 6.7.2014
Užili jsme si báječný víkend na výstavách v Bohuňovicích.
A v sobotu navíc oslavil 5. narozeniny morčák Bernardo
 
8.6.2014
Další holčička z vrhu U - oranžová Utte - odjela do nového domova, kde už na ní čekala morčecí kámoška, ať se holkám dobře daří :-)
No a nakonec mi docela neplánovaně zbyla doma poslední sestřička Unna - i když má holka zálomek, nějak nešlo pustit ji do světa, prostě už tu Micina moje krásná zůstala a dělá adoptivní dcerku zlatuši Nudli :-)
 
30.5.2014
Do nového domova odjely společně dvě sestřičky z Úček - saténky Umma a Ulla, budou se mít určitě moc dobře.
 
22.5.2014
Aktualizace prodeje - již k odběru jsou holky z vrhu U, většinou na mazlíčka, zvažuji i prodej standardní saténečky.
 
19.5.2014
Své krásné 5. narozeniny oslavila červená samička Adélka, snad tu bude s námi ještě nějaký ten pátek.
 
10.5.2014
Byli jsme v Olomouci na naší první letošní výstavě, jako vždycky bylo všechno super.
 
29.4.2014
Do nového domova u rodiny Vaculových dnes odjelo trošku přerostlé miminko, oranžová saténečka Tara, čeká ji spousta mazlení a kamarádka, bude se mít určitě moc prímově :-).
 
26.4.2014
Své 4. narozeniny oslavilo moje srandamorče Denali :-) Jak jinak, než že si nacpala panděro...
 
15.4.2014
Už pár dní jsem hučela do Balerínky, aby už to konečně vyklopila a holka si vybrala dnešní časné ráno, když jsem v 6 hod. vstala, bylo hotovo, poklizeno... Na svět se vyklubaly 4 oranžové holčičky (kontrolovala jsem několikrát a je to tak :-), 2 jsou saténové a 2 z holek mají zálomky, ale je to hrozně roztomilá banda. Balinka je naprosto vzorná a spokojená maminka, mrňata se mají k světu, odpoledne už byla skoro k nepochytání a pár jich zkoušelo žužlat seno. Prostě radost a velká úleva, že je vše v pořádku :-) Jednotlivé fotky budou, až se mi povede mimina chytit... A ještě se musím zamyslet na celkem čtyřmi jmény pro holky na písmenko "U" :-)
 
  
 
A ještě jedna novinka - na prodej do zodpovědných rukou je malá oranžová saténečka Tara - více v sekci Prodej.
 
4.3.2014
Nakonec se toho dělo až moc, i když bych si přála, aby to bylo jinak. Dnes byla krémová samička Dolores operována kvůli velké cystě, bohužel se se ukázalo, že cysta je neoperabilní a vzhledem k její velikosti a dalším komplikacím už doktor Dolly ani neprobouzel. Odešlo mi jedno z nejmilovanějším a nejbáječnějších morčátek, která mi prošla životem, zlatíčko s tou nejúžasnější povahou, které jsem před necelými 4 roky vypiplala od narození stříkačkou.
 
  
 
3.3.2014
Všichni pořád něco aktualizují, chtěla jsem se polepšit a napsat aspoň, že se u nás nic neděje - a Nora mě předběhla a jen tak mimochodem si dnes porodila dvě krásné oranžové saténové holčičky :-) Vše vypadá v pořádku, takže zbývá jen vybrat nějaká padnoucí jména. Jedna z holčiček má bohužel zálomek na oušku, takže bude zřejmě na prodej. Fotky zatím nic moc, rodinka je poměrně nevyfotitelná.
 
   
 


 
15.12.2013
Do nového domova u rodiny Kohútových odjel malý bílý rošťák Romeo, bude se mít skvěle a snad bude dlouho dělat radost své malé paničce :-)
 
7.12.2013
Zúčastnili jsme se poslední letošní výstavy v Olomouci a jako obvykle to bylo báječné :-)
 
29.11.2013
Po dlouhém boji s nemocným srdíčkem mi ve věku 5 let a 5 měsíců odešlo moje největší morčecí štěstíčko, Pajdýsek (Cheops Pod Stránskou skálou), naprosto vyjímečný sameček s úžasnou povahou, jaký se objeví jednou za život. Napsat, že mi moc chybí, je málo...
 
 
29.10.2013
Dnes slaví moje krásná saténová bílá morčinka Coleen, zvaná Myšule, své krásné 5. narozeniny! Bábinka je pořád čilá a v dobré náladě, sežere, na co přijde a i přes drobné potíže s artrózou dál vesele terorizuje své spolubydlící. Snad tu s námi bude Myšplyš ještě dlouho, je to úžasná morčecí osobnost.
O víkendu jsme se zúčastnili dvou výstav v Bohuňovicích, jako vždy to bylo naprosto super, moc hezky jsme si to všichni užili.
 
19.10.2013
V sobotu se toho hodně událo...
Zúčastnili jsme se prima výstavy v Brně a i když jsme nic nevyhráli, úplná ostuda to nebyla.
Do nového domova do rodiny Kotačkových odjeli všichni klučíci z vrhu S - Sirius, Sherlock a Sindibád, kluci se budou mít báječně a doufám, že budou jako mazlíčci dělat svým novým malým majitelkám radost hodně dlouho.
A mně přicestovalo z CHS Anubis úžasné malé a hrozně milé štěstíčko s neméně krásným jménem - malá hladká buff samička Irish Song. Ještě jednou moc děkuji za takovou krásku :-)
 
13.10.2013
A jedna milá novinka... Samička Penelope zahájila výstavní kariéru, se svou majitelkou Veronikou Fojtíkovou se 5.10. zúčastnila výstavy v Pardubicích - a vyhrála krásné 5. místo v mazlících a navíc titul Morče sympaťák :-) Ještě jednou moc gratuluji a držím palce i do budoucna!
 
7.10.2013
Malý krémový klučina Robinsonek dnes odjel ke své nové milé rodině a kamarádovi, mám velkou radost, že našel ty pravé lidičky - ať vám Barunko dělá jen radost :-)
 
1.10.2013
Do nového domova, za novou kámoškou Quickie, do milé rodinky Vlkových, odjela i malá oranžádka Seňorita, snad si holky padnou do noty a budou dělat svým novým paničkám radost :-)
 
26.9.2013
Uplynulý víkend jsme s morčátky a kamarády strávili na výstavách v Chotěboři, bylo to moc fajn, více v sekci Výstavy.
Na prodej jsou všichni kluci z vrhů R a S, někteří už mohou do nového domova, neváhejte, nebudou :-)
 
9.9.2013
Malá Quickie dnes odjela do nového domova u rodiny Vlkových, kde se bude mít moc dobře a bude doufám milým mazlíčkem.
Na prodej a k zadání je spooousta malých roztomilých rošťáků :-)
 
26.8.2013
Cestou z práce k zubaři jsem se zastavila doma a čekalo na mě překvapení - Nudlička se konečně rozhodla zbavit pupíku a přivedla na svět roztomilá čtyřčátka, 3 kluky a jednu holku v barvičkách oranžové a bílé, 2 mimča jsou saténová. Mrňouskové jsou sice malinkatí, porodní hmotnosti mezi 65-80 g, ale všichni jsou čilí a veselí, máma je šikulka, tak snad z nich budou brzy pořádní puclíci.
 
 
 
20.8.2013
Uplynulý prodloužený víkend byl ve znamení pražské speciálky, která byla jako vždycky prima. Více v sekci Výstavy.
 
11.8.2013
Malý saténový sameček bohužel dnes večer přes dokrmování uhynul, hodně mě to mrzí, škoda, že neměl trochu víc štěstí.
 
6.8.2013
Nad ránem porodila svoje první mláďata i Balerínka, už jsem se o ni v těch vedrech trochu bála... Holka byla naneštěstí až moc horlivá při čištění, z narozených 5 miminek nám zůstali 3 povedení roztomilí klučinové. Malý satéňáček bohužel přišel o prstíky na zadní nožce, zatím bojujeme, s hendikepem se mu přece jen hůř honí máma s mlíčkem a i když ji dožene a nacpe se k cecíku, zřejmě nepije, takže jsem začala dokrmovat. Prcek zatím nepřibírá, snad to přece jen zvládne, je to moc miloučký chlapeček. Jeho šťastnější bráškové jsou veselá poskakující banda a Balinka se (i přes počáteční zděšení, co že se to kolem ní motá) o ně pečlivě stará.
 
 
 
4.8.2013
Dnes ráno si Norah nadělila krásná oranžová dvojčátka - chlapečka a holčičku, vše si zařídila sama a vypadá, jako by vůbec nerodila, prostě úžasná jako vždy. Mrňata se mají k světu, poskakují po boxíku a mamina se zodpovědně stará. Obě miminka budou pravděpodobně na prodej.
Každým dnem by měla porodit i Ballerínka a Nudle (Dakota :-) se prý také rozhodla netrhat partu, termín má zatím ve hvězdách.
 
 
 
15.7.2013
Novinky zase nějak váznou, asi to bude vrozenou lenností, poslední příspěvek je už z března, ostudááá... Něco málo nového se mezitím objevilo, taková všehochuť horších a lepších věcí...
Během května jsem k holkám šoupla kluky a zdá se, že v brzké době (doufejme) budou po boxících poskakovat jejich mrňavé napodobeniny, Bali i Noře už se v pupících cosi hemží a nebude to jen kručení v břiše, jak je týrám hladem, o čemž se mě snaží neúnavně přesvědčit :-) U Nudle nevím nevím, zatím se mi nezdá, že by se urodilo, je to prostě emancipovaná morčice, která k životu nějakého samce a asi ani potomstvo nepotřebuje. Ale neva, stejně je krásná :-)
 
7.7.2013
Bohužel vše není jen veselé, naši malou smečku opustilo moje první a zároveň nejstarší morčátko, úžasná krémová hladká šampionka Pižďucha – Rapanui Mown Hay. V březnu jí bylo krásných 5 let a i když jsem vůbec nečekala, že by zrovna ona, ranařka největší, teroristka, velký žrout a zároveň miloučká heboučká kráska s obrovskýma očima, která nikdy neměla žádné problémy, odešla už teď, zřejmě její tělíčko už jednoduše dosloužilo. První morčátko naší CHS, prostě srdeční záležitost, po které je smutno.
 
2.7.2013
Krásné 5. narozeniny s neutuchajícím elánem a dobrou náladou oslavil morčoun Pajdýsek alias Cheops Pod Stránskou skálou, moje morče No. 1. Snad se potatil nejen svojí neskutečně milou povahou a dožije se stejně jako jeho taťka Legolas nejmíň 7 let :-) Tenhle klučina, ač už krapet nahluchlý, je i v důchodovém věku samá švanda a žaludek má prakticky bezedný, takže pokud zrovna nespí, věčně žebrá o něco k jídlu, prostě můj milouš :-)
 
3.6.2013
Červená hlaďanda Adélka musela chuděra pod kudlu... pod krkem se jí udělala boule jako hrom. Operace naštěstí dopadla výborně, díky šikovným rukám Dr. Jekla. Sice se ještě musel chirurgicky odstranit hematom, který se v operovaném místě utvořil a nepomohlo ani mazání heparoidem, ani výhrůžky a zaříkávání, ale dnes už je holka naprosto v pohodě, visí s ostatními přes box jako obvykle a apetýt má jako zamlada. Boule byla tumor, navíc maligní, ale nehážeme flintu do žita, vyhlídky jsou dobré a Áduš si určitě bude ještě dlouho užívat prima morčožití.
 
27.4.2013
V tuto sobotu se konala příjemná výstava v Přerově, na kterou jsem se bohužel při registraci těsně nedostala, což mě sice hodně mrzelo, ale co nadělám... Nakonec jsem se aspoň nenápadně vetřela do auta k Sadeckým a užila si i tak na výstavě prima den s prima kamarády.
 
Opožděně hlásím, že z březnové výstavy v Praze jsem si dovezla milého oranžového samečka Calvina s německou krví, podomácku Vildu, za dovoz a vše ostatní ještě jednou moc děkuji Míše Hejné. Sameček už je registrovaný, v tuto chvíli čekám, jak se osvědčí v chovu a dál se uvidí. Sice jsem s ním původně plánovala i nějakou tu výstavu, ale na ocenění bychom asi stejně nedosáhli...
 
29.3.2013
Minulou sobotu odjela do nového domova u sl. Fojtíkové malá Penelope, bude se mít jako mazlíček určitě skvěle.
Den předtím oslavila Pižďucha (Rapanui) své krásné 5. narozeniny, přes už důchodový věk je pořád žravá a veselá :-)
 
10.3.2013
Minulou neděli jsme si spolu s ostatními morčokamarádkami válely šunky na výstavě v Praze, byl to prima den a přes výslovný zákaz jsme ani jedna nejely domů s prázdnou :-) Více v sekci Výstavy.
Na prodej na mazlíčka bude buff samička z vrhu P.
 
11.2.2013
Další březí samička, Norah, si naštěstí se vším poradila naprosto dokonale - včera porodila dvě krásné holčičky a perfektně se o ně stará, je z nich úplně unešená... Tak to má být.
 
 
 
 
4.2.2013
První zpráva v novém roce není hezká. Madlenka měla v březosti velké komplikace, přes perfektní veterinární péči bohužel nakonec uhynula. Byla to nádherná a hrozně milá samička, moc tu chybí.
 
 


 
Krásné a pohodové Vánoce a jen to nejlepší v Novém roce všem :-)
 
14.12.2012
Protože jsem celý rok skoro vůůůbec nezlobila (a nebo možná proto, že jsem tak dlouho otravovala, až už bylo potřeba, aby ode mě byl pokoj :-), dostala jsem úžasný vánoční dárek od Míši - roztomilou a upovídanou okatou holčičku jménem Ballerine Pod Stránskou skálou :-) Mám z ní ohromnou radost a moc za ni děkuji - je tak krásná, no koukněte se sami :-)
  
 
7.12.2012
V sobotu jsme si zajeli do Olomouce na prima poslední letošní výstavu...
Optimisticky jsem aktualizovala plány na mimina...
Jinak nic. Všechno ostatní zastínily předvánoční deprese :-) 
 
29.10.2012
Bílá saténečka Coleen alias Myšule dnes oslavila s neutuchajícím apetýtem, dobrou náladou a parťačkou Nudlí své krásné 4. narozeniny.
 
 
Hoši sice neslavili nic, ale přesto dostali nové (a pěkně drahé) bydlení, i když mám pocit, že si ho lajdáci jedni vůbec nezaslouží :-)
 
 
27.10.2012
A další výstava nabité podzimní sezóny, tentokrát v oblíbených Bohuňovicích, tentokrát jsme se nejen zúčastnili, ale trhli i ocenění :-)
 
21.10.2012
Tuhle neděli jsem si zpříjemnila výstavou v Brně-Lužánkách pod olympijským heslem, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se :-)
A hurá, z výstavy jsme si vezli taky oficiální lejstra, že Dolores je čerstvou šampionkou a Coleen s Adelinou mají doma své grandšampionáty :-)
  
 
12.10.2012
Krémové sestřičky Olivie a Ofélie si dnes odjely užívat mazlení do nového domova u milé rodiny Petrlových, budou se mít určitě moc dobře :-)
 
30.9.2012
Uplynulý týden byl natolik hektický, že novinky píšu se zpožděním. Hezké novinky se píšou líp, bohužel tentokrát přišla na řadu zase jedna smutná... Madlenka porodila ve středu 27.9. a nebýt úžasné pomoci Lady, které tímto ještě jednou velké díky, mohla být tahle novinka ještě smutnější. Jedináček ve vrhu je pro mě velký strašák a tentokrát se naneštěstí mládě nepovedlo přes veškerou snahu zachránit, bylo obrovské (149g) a zřejmě se během dlouhého porodu moc nadýchalo plodové vody. Byl to krásný buffatý kluk, je ho veliká škoda. Každopádně jsem strašně vděčná za to, že Madlička je v pořádku.
Konečně jsem si i našla čas dát do prodeje krémové rošťandy po Noře, za pár dnů už by mohly být k odběru.
 
15.9.2012
Výstava v Chotěboři - tam jsme nemohli chybět :-) Příjemně strávená sobota a nějaký ten vystavovatelský úspěch, co víc si přát...
 
7.9.2012
Milá Norah se nakonec rozhodla, že jí pupek nijak zvlášť nesluší a když jsem se dnes vrátila z práce, tulily se k sobě v rohu boxu dvě už oschlé a očištěné kuličky s velkýma očima. Máme dvě krásné krémové holčičky s úžasnými hlavinkami, prostě paráda - a to by v tom byl čert, aby obě neměly zálomky :-) Jedna má na jednom oušku, druhá tuplem na obou. Obě budu předběžně nabízet na mazlíčka, snad holčičky pěkně porostou.
Jsou k sežrání, jukněte :-)
  
Madlence už v bříšku taky prckové rošťačí, snad bude i u ní všechno dobré.
 
24.8.2012
Máme za sebou pražskou speciálku - a jakžtakž se dá říct, že úspěšně :-) Každopádně to byl moc příjemně strávený čas mezi milými lidmi a krásnými morčátky, o výborně připravené výstavě ani nemluvě. Brzy napíšu více.
Mezi samičky byla přidána malá Dakotka, zlatuška s pracovním názvem Nudle.
Kdyby měl někdo zájem, nabízím do dobrých rukou chovatelský skvost :-) - bílého červenookého samečka Muffina, neváhejte, málokdo se může pochlubit hyperaktivním morčounkem se dvěma zálomky :-). Více v prodeji. 
Jo a ještě jedna pro zasmání - Ijáček spinká :-))) Foceno zákeřně přes boxík.
 
13.8.2012
Už dlouho jsem si vystačili s vlastními zásobami, ale konečně zase máme úplně zbrusu nové morčátko :-) Z CHS Anubis včera přijela roztomilá a hodňoučká holčička Dakota a aby to nebylo u nás tak fádní, tak je úžasné zlaté barvičky, takový malý poklad :-) Moc za ni i za komfortní dopravu děkuji Míše Hejné! Oficiální foto bude doufám brzy, zatím jen pár dnešních šmírovacích...
 
  
 
A ježkovyoči - podle dnešního převážení to vypadá, že mé tušení bylo správné a obě holky jsou v tom... Začínají se mi ježit nervy... Zase stoupne spotřeba čokolády.
 
10.8.2012
Kapku se zpožděním, ale přece :-) hlásím, že od srpna jsme úspěšně přestěhovaní, zůstali jsme věrní Brnu, jen jsme se posunuli blíž k centru - teď nás najdete na pomezí Ponavy a Králova Pole. Jsem ráda, že to máme za sebou, nebyl to žádný med, mákla jsem si docela dost, ale žádné morčisko se cestou neztratilo a nový byteček je moc fajn. Jediné, co přišlo k úhoně, byly poháry z výstav, které vtipně čekaly na vodný moment a potměšile propadly dnem krabice přímo na schodiště před bývalým domem a před očima důchodců vyložených v oknech, sranda musí byť :-) (bohužel jich to pár nepřežilo, tedy těch pohárů). Morčouni se mají jako vždycky dobře, nic akčního se zaplaťpámbu neděje, tak mám nervy relativně v pohodě a jen doufám, že to tak i vydrží - a když vyjdou i množící plány, bude to paráda :-)
 
19.7.2012
Tak se zase množíme :-) Kromě nedávného sezdání Norušky a Ijáčka k nám před pár dny přijel z CHS Pod Stránskou skálou (nehynoucí díky!) ještě úžasný chlapík Cyrilek za účelem zplození další várky fešných margariťátek s rošťandou Madlou. Zatím pár společných žracích :-)...
  
Po dnešním rachotu v morčatárně se zdá, že je snad zaděláno na drobotinu, tak budu s napětím čekat, jak se to vyvine. Zatím jediným produktem akce je rvačka závistivců odspodu, ve které si Bernie pořídil slušivý šrám na pysku :-) Ale i tak je to pořád ve svých 3 letech náramný sympaťák a štramák :-)
    
 
8.7.2012
Tak jsem tu zase s novinkami, ale velká pecka to není :-) Naplánovala jsem morčounům nějaké to množení, tak snad všechno vyjde jak má. Vrátila jsem se z týdenní dovolené, mezitím oslavil můj milouš Pajdýsek (Cheops :-) krásné 4. narozeniny, no uznejte, je to pořád fešák a velký frajer, jen ty ženské mu chybí :-)
  
A aby nebylo úplně veselo, od konce dubna mám doma maroda - saténečka Coleen začala mít problémy s pohybem a podle rentgenového vyšetření to vypadá na odvápňování kostí. Zatím se nicméně holka drží moc dobře, baští jak nezavřená a díky analgetikům běhá jako mladice. Snad to vydrží co nejdéle a užije si ještě morčecí život (což pro ni znamená jíst, jíst a zase jíst :-)
 
 
 
14.5.2012
Uplynulou sobotu jsme zase provýstavovali, tentokrát v deštivé, ale báječné Olomouci. Zase to (od jídla až po morčata) nemělo chybu :-).
 
 
1.5.2012
O víkendu jsme se zúčastnili dvou báječných jednodenních výstav v Přerově a měli jsme se tam moc fajn - i nějaký ten úspěch by se našel :-) Více v sekci Výstavy.
Za 14 dní plánujeme výstavu v Olomouci, co bude dál, ani morče netuší...
Jo a kdyby se přece jen našel ten pravý ideální mazlitel pro Norušku, ještě je pořád tady a už je pěkný kusanec :-)
 
22.3.2012
Velká paní šéfová naší morčosmečky Píďulka - moje úžasná krémová samička a taky úplně první morčátko naší CHS Rapanui Mown Hay dnes v plném zdraví a neutuchající velitelské náladě oslavila své 4. narozeniny :-))) Jubilantce jsem chtěla pořídit důstojné foto, ale Píďuš se můj šál tak zalíbil, že se rozhodla pózovat zásadně vleže a hned nato zkolaboval foťák. Takže jen pár válecích fotek...
 
  
 
6.3.2012
V neděli jsme se zúčastnili první letošní výstavy, tentokrát 1. krátkosrsté v Praze v krásném areálu Toulcova dvora. A nebylo to špatné, dávám minimálně 5 P - perfektní relax, příjemná výstava, prima lidi, pohledná morčátka a dokonce i pěkné umístění. Více se dočtete v sekci výstav...
Z výstavy odjela Lízinka (Mona Lisa) rovnou do nového domova a do těch nejlepších rukou k Míši do CHS Pod Stránskou skálou.
K prodeji stále nabízím malou Noru, ale když se nikdo nenajde, zůstane doma jako společnice své maminky.
 
24.2.2012
Ve čtvrtek v noci mi umřela moje krásná saténová tmavoočka Gina, milá, hodná a trochu bláznivá samička. V úterý prodělala kastraci (kvůli nálezu cyst na vaječnících), operaci zvládla dobře, ale nejasné pooperační komplikace už ne. Ve středu se mi moc nezdála, kromě odpolední kontroly jsem na veterinu jela pro jistotu ještě večer a odjížděla celkem uklidněná... V 5 ráno ve čtvrtek jsem v šoku stála u tichého boxíku. Pořád mi připadá neskutečné, že po veselém aktivním morčátku zbylo za dva dny jen prázdné místo. 
Každý život má svůj konec, ale takhle by to být nemělo.
 
11.2.2012
Napsání následující novinky přičítám zimní depresi... 
Máme doma dalšího strávníka. Ze zeleniny na mě po týdnu stráveném v ledničce vypadl pidišnek a mně se nějak nechtělo vyhodit ho ven do -15°C, tak je do jara přechodně ubytován v krabičce :-) Jméno nemá a je s ním mnohem míň práce než s morčiskama. Hlavně je potichu a nedělá binec... 
7.2.2012
Po měsíci drobná aktualizace - po delším váhání jsem se rozhodla nabídnout do prodeje samičku Norah a uvažuji, že bych do světa poslala možnááá i Lízu (Monu Lisu). Holky v chovu nevyužiji a tak nějak by mi tu možná i zbytečně "ležely ladem" :-)
 
7.1.2012
Do nového domova v CHS Ad Astra až na druhém konci republiky odcestovala saténová krémová hlaďanda Nefret, holčička z posledního vrhu od Rapanui a Cheopse. Určitě se bude mít moc dobře a držím nové majitelce palce, ať se daří v chovu i na plánovaných výstavách.
Ňufinčina sestřička Norah zůstává doma a zrovna se spolu s maminkou seznamují s novou spolubydlící Lízou, která se k nim přestěhovala z hořejšího patra. Takže máme v paneláku celý víkend veselo.
Jinak v morčosvětě nuda, šeď. Morčouni kromě přestávek na jídlo upadli kolektivně do zimního spánku. Maličko jsem zase přeskládala boxíky, ženeme to do výšky, ale dál už celkem není kam. V tuto chvíli máme plno až po strop... :-)
 
2.1.2012
Jen tak, aby stránky nevázly...malá ochutnávka toho, jak se u nás baští, když se zrovna nespí :-)
        
  
1.1.2012
S příchodem Nového roku (kromě přání všeho nejlepšího) přidávám se zpožděním drobnou aktualizaci :-)
Jako milý dárek ještě k Vánocům nám dorazil certifikát, kterým byl naší CHS k datu 2.10.2010 udělen titul Bronzová chovatelská stanice. Tímto bych ráda poděkovala všem majitelům našich odchovů, kteří nám se svými šikovnými závodníky k tomuto úspěchu pomohli a přeji i do dalších sezón hodně štěstí! 
 


9.12.2011
Tak koukám, týden je fuč a v novinkách nic nepřibylo...napravuji, ale lepší to se mnou už asi nebude. Novinka je stejně jenom jedna a navíc krátká - v sobotu 3.prosince jsme si lebedili v Olomouci na výstavě. Kdo chce vědět víc, bude se muset juknout do sekce Výstav :-)
Jinak nic. Morčata jako vždycky celé dny žerou, povalují se a hašteří, žerou, honí se, pochrupují, dělají bobky a loužičky, žerou, shazují napaječky ze stěn, pelíšky z domečků a hobliny na zem, lezou na sebe a mně na nervy a mimo jiné pořád žerou a řvou, že mají hlad. Každodenní rutina.
 
23.11.2011
Vážení přátelé, uf, máme to za sebou :-))) Máme miminááá!!! Ráno na mě u Rapči čekaly dvě vzorně opatřené dětičky, nádherné buclaté holčičky. Jako vždycky si nastávající mamina počkala, až ji přestanu věčně očumovat, prohlížet, vzdychat nad ní, kdy že už to bude, převažovat, poslouchat a bedlivě sondovat, jestli zbaštila tohle nebo tamto... S přehledem jako obvykle si klidně odrodila sama někdy velmi brzy ráno. O půl 6., když jsem vstala, se tvářila jako že se přece nic neděje a kde se zase flákám s tou snídaní, kvííík? Holčičky jsou obě moc povedené, jedna buffinka s krásnou hlavinkou a kukadly, druhá krémová, sice s hlavičkou mírně delší, ale aby jí to nebylo líto, je saténová :-). Váhy vyrovnané (obě shodně 106 g), i když na to, že jsou jen dvě, žádný extrém...zato mamina má v tuto chvíli pořád pupek, že by se tam schovali ještě další 2 prckové, ale jsou to pouhopouhé špeky. Rapča lítá po boxu jak mladice, z mrňat je celá unešená a pořád je čistí a oňuchňává :-)
Tímto se Rapanui zařadila do zajímavé kategorie svobodná matka - důchodkyně, tento vrh byl totiž její poslední a holčina si bude už jen užívat zaslouženého důchodu. I když je pořád ve vynikající kondici, v březnu jí budou už 4 roky. Jsem moc šťastná, že tento poslední letošní vrh dopadl tak pěkně, fotky a další info dodám co nejdříve. Zatím na ochutnávku pár rychlých foteček, než jsem běžela do práce (ehm, zase pozdní příchod :-)
 
  
 
 
13.11.2011
I když třináctka vypadá nešťastně, zjevně to tentokrát nic hrozného neznamenalo - spíš naopak, malá Matylda, ušatá milá rošťanda, ujela v pořádku spoustu kilometrů do nového domova u rodiny Šulcových v Děčíně, kde na ni už čekala malá kamarádka a děti, pro které doufám bude prima mazlíčkem. Holka se bude mít určitě moc dobře.
Na prodej a k odběru je nyní i její bráška Muffinek, který už si přes pomalejší start vybojoval pěkných 300 g a má se k světu.
 
5.11.2011
O víkendu jsme se zúčastnili dvou jednodenních výstav v Bohuňovicích, jako vždy to bylo moc prima a ani nebyla ostuda... :-) Něco málo si můžete přečíst ve Výstavách.
K odběru už bude malá ušatice Matylda, její bráška Muffin si ještě pár dní počká, zatím je to drobek. Dnes dostal nového kamaráda - i když je Mufík mrňous, už docela vehementně obtěžoval ségry, až ho některá rafla do ucha, krmen maminou nebyl stejně nikdy, putoval tedy do jiného boxíku, nejdřív za Cheopsíkem. Bohužel Pajdouš byl na malého až moc drsný, nakonec se nepohodli a jeho cvakání zubů jsem už nevydržela (přece jen při poměru mohutného samce k mrněti ještě nemajícímu 250 g to nebylo moc příjemné). Další na řadu přišel Ijáček, ale i ten, i když byl méně akční, se neosvědčil. Výběrové řízení na nového strejdu nakonec neočekávaně vyhrál outsider Bernie, který se už před nějakým časem nejspíš rozhodl, že množení je moc velká námaha a jídlo mu nikam neuteče :-) Takže malého jen tak z povinnosti trochu pošťouchl nosem, sám obešel s vrtícím zadečekem několik koleček a pustil se do sena. Zatím si hoši žijí šťastně a spokojeně, snad jim to vydrží :-).
Ostatní prckové se mají taky k světu, pořádají bláznivé honičky po boxíku a cpou se jak o život. Protože už se nemůžu co do morčat moc rozpínat, fešandu Lízinku nejspíš po dlouhém váhání nabídnu do prodeje. Madla zatím zůstává doma, možná není až tak dokonalá, zato je krásně praštěná :-))
Rapče už mimoušové dělají bouličky na pupíku, snad to holka všechno zvládne ve zdraví.
 
16.10.2011
Aktualizace prodeje - k zadání jsou dvě malá morčátka - milá rošťanda s obřími ušisky a okatý roztomilý klučina se dvěma zálomky, oba rození mazlíci, k odběru dle váhy začátkem listopadu, blíže v prodeji.
  
Jeden, dva... uf, jsou všichni :-) Tak a nástup na večeři! 
 
14.10.2011
Odchov od Esinky nakonec neměl ani malou kapičku štěstí. Malá holčička, podomácku Kuřátko, kterou jsem krmila ručně, se v noci na úterý výrazně zhoršila, krmení už nešlo, přestala polykat a přes den už na tom byla natolik špatně, že jsem ji odpoledne nechala uspat. Obrečela jsem jedno zvířátko a ve středu další - zpráva od pana doktora z VFU ohledně Esinky byla bohužel taky smutná, přestože měla tu nejlepší péči. Ještě čekám na výsledky histologie. Malý sameček, kterého se laskavě ujaly úžasné ochotné pečovatelky z CHS Pod Stránskou skálou, kterým tímto opravdu moc děkuji, odešel naneštěstí také ve stejný den.
Aspoň že odchov od Dolly mi zatím dělá jen radost, samičky jsou macaté nezbednice a malý sameček, který zřejmě nepochopil, na co jsou máminy cecíky a tudíž od mámy nepije, se taky statečně drží, baští všechno v dosahu, když jsem doma, přikrmuji ho kočičím mlíčkem a prcek přibírá a klube  se z něj náruživý pijan :-). Pevně doufám, že zbývající těhulky Rapanui a Guinevere odchovají zdravá mláďata.
Miminka od Dolly budou na prodej, o víkendu se pokusím přefotit, jestli se mi je tedy podaří chytit :-)
 
10.10.2011
Týden uplynul a novinek je docela dost - některé špatné, jiné přece jen lepší...
V úterý v noci porodila Esmeralda 4 mláďata. Holka na tom nebyla zrovna nejlépe, už pěkných pár dní jsem ji krmila ručně a nejspíš jí bylo natolik zle, že na další neměla sílu. Naštěstí jsem chytila úplný začátek porodu, všechna miminka jsem sama vybalila, přestřihla pupeční šňůry, očistila a promasírovala, dvě nebo tři jsem dokonce musela prodýchnout, protože už byla nejspíš trochu přidušená. Jedno už úplně prošedlé miminko to bohužel nezvládlo hned po porodu, o ostatních jsem si taky nedělala iluze - porodní váhy kolem 50 g, všichni vypadali trochu nezrale. Na druhý den jsem začala krmit, jednoho prcka jsme zkusili udat kojící samici v ochotné CHS, ale stejně se nechytl. Nejslabší z miminek mi uhynulo v ruce minulý pátek, zbylá dvě se zatím drží, ale jsou to roztřesení mrňaví tvorečkové, i když holčička, kterou mám doma, je na tu bídu plná života. Maminka Esinka taky nemá chuděra štěstí. Dnes jsme měli naplánovanou návštěvu kliniky a zbroušení zubů, bohužel přes víkend se holka hodně zhoršila, nyní je na hospitalizaci ve špatném stavu a moc šancí nevidím.
Aspoň že druhý porod dopadl dobře (hned to klepu na dřevo) - ve středu 5.10. mě po příchodu z práce čekalo už krásné naděleníčko - 4 ještě mokří puclíci, 3 holky a jeden klučina. Dolly je naprosto báječná mamina - stará se bezchybně a kupodivu sama ani nehubne. Když k ní dám mrně od Esinky, chová se k němu moc pěkně, ale přes opakované zkoušení malá stejně nesaje a když se celá banda rozhodne někam přesunout, mimi zůstane opuštěné na místě. Takže se mnou jezdí natajno do práce a kamkoli, kde trávím víc času, už je pěkně zcestovalé :-). A krmíme a krmíme, holka se se mnou někdy pere, někdy tahá stříkačku... Bude to ještě boj.
Další novinky zatím nejsou, docela mi stačí tyto. Vlastně - Rapanui a Guinevere jsou zřejmě obě také březí. Takže nervy si moc neodpočinou. 
Každopádně - kvůli smutným událostem jsem se víceméně napevno rozhodla, že alespoň prozatím bude u nás s odchovy pauza, stejně není teď na čem chovat a přece jen je potřeba trocha času na vydechnutí... Ale pár výstav bychom s morčátky ještě zvládnout mohli :-)
Na pokoukání pár obrázků... Nejdřív PŘED a PO - aneb Jak zhubnout snadno a rychle bez diety :-))
No nejsou k sežrání...?
        
 
3.10.2011
Po dlouhatánské době konečně aktualizace. Nejdřív nebylo nic nového, pak bylo smutno, pak nebyl čas a teď už je zase smutno a čas už není vůbec žádný...
Takže popořádku:
V pondělí 12.9. jsem se večer vrátila domů, okouknu morčouny a Bubáček na mě nejukal jako vždycky... Ležel natažený celý malátný v boxíku, chrčel... Volala jsem o pomoc a téměř okamžitě se rozjela do ordinace paní Dr. Vrškové, která nás velmi laskavě přijala i mimo ordinační dobu, za což ještě jednou děkuji. Bohužel při otevření přepravky už bylo jasné, že je i přes příjezd do 10 minut pozdě. Kvůli podezření na možnou infekci jsem nechala provést pitvu, naštěstí výsledky testů byly negativní (ale ty nervy, než byly testy hotové, nikomu nepřeju...). Bubáčka zřejmě zradilo špatné srdíčko... Odešel velice rychle, ráno žebronil o jídlo jako vždycky, do poslední chvíle baštil, v neděli si vesele poskakoval s kámošem ve výběhu, snad si užil aspoň trochu pěkný morčecí život. Byl to naprosto neskutečný sameček, výjimečně hodný, snášenlivý k ostatním klukům, nic ho nerozházelo. Můj první odchov. Hrozně moc mě jeho odchod mrzí, i když to byl „jenom“ mazlík.
Necelé 2 týdny byl klid, dokonce jsem si stihla užít pár dní dovolené – a pak to začalo.
V sobotu 24.9. jsme jeli na výstavu do Chotěboře, užili si tam báječný den (viz zpráva v sekci Výstavy), večer dojedu domů – a u Christinky v boxíku jsem našla 3 mrtvá mláďata. Kde byl problém, nevím doteď, v pátek se prckové hýbali, ráno v sobotu Kikinka normálně jedla, porod byl v termínu, mláďata vypadala zcela vyvinutě, takže to vypadalo spíše tak, že holka jakožto prvorodička nevěděla, co s tím nadělením :-( . Dostala glukózu a céčko pro klid duše, normálně baštila a o všechno se zajímala, což mě uklidnilo. Ráno si sice vybírala, ale do čerstvě natrhané kopy trávy se pustila s velikou chutí, i odjela jsem zpět do Chotěboře na další neméně prímovou výstavu. Večer sice holka vypadala normálně, ale baštit se jí už moc nechtělo, i když trávu, tu si tedy dala; začala jsem dokrmovat, nacpala do ní, co se dalo, druhý den na veterinu, od úterka hospitalizace na klinice... Kikča měla podle výsledků testů zvýšený obsah ketolátek, hůře na tom byla i funkce jater, v tlamce nějaký zánět a trochu přerostlé zoubky a navíc doktor našel výrazný šelest na srdci. Stav se přes další den trochu zlepšil a ve čtvrtek jsem si chuděru brala domů. S následujícím pokusem o dokrmování jsem bohužel nebyla úspěšná, takhle vyvádět morče jsem ještě nezažila... Kiki při svém úporném boji zřejmě vdechla trochu jídla, ráno opět veterina s jasnou představou, co se bude dít... Doktor jen konstatoval, že nebýt šelestu na srdci, tak by snad byla šance, ale takto... Kiki byla naprosté zlatíčko, hodná a milá samička, moc si chuděrka života neužila a je mi jí moc líto. S Bubáčkem mají místečko u nás na chatě.
A snad abych se nenudila a neměla problémy s nadbytečným volnem, penězi a příliš klidnými nervy, není to všechno. Na kliniku jsem spolu s Christinkou vzala na kontrolu i dvě březulky na rozsypání Esmeraldu a Dolores, protože se mi zdálo, že začaly nějak slintat – a helemese, obě mají mírně přerostlé zoubky. Vzhledem k tomu, že zbroušení přichází v úvahu až pár dní po porodu, bavím se doma dokrmováním Esinky, která začala jídlo postupně bojkotovat. Dolly zatím zblajzne, na co přijde, o tu snad ještě strach nemám, ale i tak je to náročné. U obou se prozatím mimča hýbou, holky jen jen porodit, ale zatím se jim do toho nechce.
Pokud má někdo chuť držet nám palce, určitě se zlobit nebudeme :-)
 
22.8.2011
I když už se u nás vůbec nic zajímavého ani nezajímavého neděje, je jako všude vedro na padnutí, morčouni už nevstanou ani ke žrádlu a cpou se vleže a jedinou jejich aktivitou je hladový řev, tak jedna zprávička z veselejšího soudku by tu přece jen byla :-) Dostala jsem milou zprávu, že malá Kassandra (alias Keksík) si v sobotu na výstavě mladých morčat v Nitře vybojovala hned krásných 97 bodů a stala se 2. nej krátkosrstým baby morčátkem :-) Paní majitelce moc gratuluji a přeji ještě hodně úspěchů.
 
14.8.2011
Bohužel štěstí nám opravdu nepřálo, přestože při pondělní kontrole byla na tom Stellinka o hodně lépe, v úterý večer nastal obrat k horšímu a ve středu jsem ji nechala odejít, déle už by se jen trápila. Bylo to moje nejkrásnější morčátko, hvězda spousty výstav a miloučká, neskutečně hodná a trpělivá samička. Jedním slovem - něžná... Moc mi tu chybí, ještě si mohla užít několik krásných let, byly jí teprve 2 roky. Moc tímto děkuji paní MVDr. Vrškové za veterinární péči a pomoc.
 
6.8.2011
I štěstí se unaví :-( Po několika bezproblémových porodech je u nás zase neveselo - ve čtvrtek Stella potratila tři mláďata, příčinu neznám, ale zřejmě byla už mrtvá, když přišla na svět, jen jedno z nich bylo částečně vybalené... Pohlaví jsem nezkoumala, jedno mládě bylo zřejmě saténové, na víc jsem už neměla odvahu. Je to obrovská škoda, zbývalo něco málo přes týden do porodu. Bohužel ani Stellinka na tom není moc slavně, dokrmuji, protože sama prakticky nežere, dostává antibiotitka a spoustu podpůrných léčiv... Je to holka statečná, snad se jí podaří vše zvládnout.
 
1.8.2011
Dnes odjela do nového domova bílá akční tmavoočka Kassandra, zvaná Keksík :-) Pelíšek a nové kamarády bude mít u paní Ondrišové v Bratislavě, přeji hodně štěstí!
Jinak se u nás nic moc neděje, počasí, že by morče nevyhnal, takže se s chutí věnují svému oblíbenému sportu...
 
           
Ale aby špeků nepřibylo moc, dostali včera morčouni i nový výběh a hned ho po skupinkách odzkoušeli...
Tunel v oblíbenosti bezkonkurenčně vede :-)
 
A momentky z rodinného alba - šťastní novomanželé Esmeralda, Winter a Dolores.
 
 
13.6.2011
Doplněny zprávy z posledních výstav - v sobotu jsem si zajeli do Bohuňovic a užili jsme si moc fajn morčecí den...
Podle získaných kartiček to vypadá, že máme doma další novopečené Grandšampiony - poslední kartičku vybojovali Isachi a Denali. Takže stačí jen se přemluvit, poslat všechny podklady a budeme to mít černé na bílém :-)
Na prodej je hezounká hladká tmavooká bílá holčička z vrhu K, bude k odběru nejdříve koncem června.
 
23.5.2011
Máme úplně nové velké kulaté bílé mimino :o)) Přišla jsem odpoledne z práce, ošetřila Esmeraldě pysk, který jí v neděli prokousla obluda Rapča, ležérně jsem vyložila nákup a šla podrbat pár morčat... brala jsem to patro po patře hezky odshora, jukla úplně dolů a hned jsem tam koukala znovu, něco se mi nezdálo - a ono bylo v boxíku o morče víc, k Gině se tulil malý bílý ještě trochu mokrý uzlíček! Vzhledem k tomu, že jsem absolutně netušila termín, to bylo docela překvapení (a pro Ginu viditelně taky :-), samozřejmě moc pěkné. Zajímavé bylo, že jsem vůbec necítila pohyby mláděte, i když jsem maminu pravidelně kontrolovala. Taky tedy nic moc nepřibrala a už je mi jasné, proč. No co už, hlavně že je prcek na světě a všechno vypadá v pořádku. Novopečený jedináček je povedená holčička, bílá tmavooká (rubínooká), s pěknou kulatou hlavičkou a velkými oušky bez zálomků, PV 130g. Gina byla nejdřív celá vyjukaná, co že to kolem ní leze, ale už si na mrně zvykla a je z ní šikovná maminka.
     
 
21.5.2011
Naše druhá letošní výstava, tentokrát v Olomouci - bylo tam prima, ostudu jsme neudělali (dokonce jsem se dočkala milého a opravdu nečekaného překvapení), takže spokojenost :-)
Do nových domov odjely z Olomouce dvě zbývající zamluvené holčičky -  krémulka Julietta do polské CHS Mientus a bílá červenoočka Isabeau do Hobby stanice Dennyna v Ostravě. Doufám, že spolu budou všichni spokojení :-)
A od víkendu mají morčíci i krásné nové bydlení - báječnou velkou skříň jako dělanou pro morčata a díky laskavosti manželů Tiefenböckových se do ní dočkali i prostorných boxíků,  ještě jednou moc děkuji!
 
Morčaty ještě nedotčená, čisťounká a novotou vonící skříň - a tady už dotčená docela dost (vzduchem ze samé radosti nad novými bytečky lítalo kde co :-), s bezvadnými boxíky z Ikea, se kterými jsem já i morčáci moc spokojení...
9.5.2011
Mohutně se stěhujeme - od uplynulého víkendu jsou z nás zase Brňáci :-) Dnes naskladním zbytek morčat a už budeme kompletní. Uf, je to tedy docela náročné a ještě mě čeká spousta práce. Morčátka jsou zatím (zase) v provizorku, ale nějaká ta menší předělávka a budou mít krásné nové bydleníčko :-) Jen škoda zahrady s voňavou trávou... snad se v okolí našeho paneláčku něco najde...
V nejbližší době nás čeká výstava v Olomouci a snad koncem května i krásná miminka od Giny, která se zodpovědně kulatí...
A dnešní prima novinka - malá (tedy dnes už kapku větší :-) bílá modroočka Granada, odchov po Coleen a Kaikovi, začala letošní výstavní sezónu víc než skvěle - z výstavy For Pets odjížděla s 98 body ověnčená tituly Nejlepší hladké a Nejlepší junior krátkosrsté morče výstavy - veliká gratulace do CHS Framon skinny! Moc mě zprávička potěšila :-)
 
4.5.2011
Do nového domova v CHS Anubis Michaely Hejné, až do dalekého Kladna, odjely dvě krémulky - Charlottka a Jacquelinka, budou se mít holky moc prímově :-)
 
24.4.2011
Rayíček s chorobou bojoval 14 dní, bohužel byl na tom stále hůř a hůř, zánět se přes stálou léčbu zřejmě zákeřně rozšířil tam, kam neměl, i když ouško už vypadalo dobře... Nebylo to lehké rozhodnutí, ale dnes jsem mu nechala ukončit trápení. Byl to úžasný sameček, vyjímečně hodný a milý, velký gentleman a přesto, že se ke mně dostal až ve věku 1 roku (a minimálně první týden strávil hystericky rotujíc po boxíku), stal se z něho i velký mazel a jedno z mých nejmilejší morčátek. Už teď mi chybí, byl prostě moje zlatíčko, Rejda Obejda...
Ráda bych tímto poděkovala paní MVDr. Vrškové za stálou laskavou veterinární péči a ochotu kdykoli pomoci.
  
 
15.4.2011
A abych prý se doma nenudila, Rayíček si včera k zánětu ucha pořídil ještě parádní úraz oka, má po čištění ucha problémy s rovnováhou a nejspíš během dne tak nešťastně upadl, že si očičko poranil o seno, nic jiného mě nenapadá... :-( Taky má chudák trochu problémy s jídlem, chuť by byla, jen žvýkání se mu moc nedaří, ale klučina se moc snaží. Ach jo. Dnes se mi co do baštění zdál o kapku lepší, tak mu prosím držte palce...
Moc děkuji paní Dr. Vrškové za laskavou pomoc a léčbu.  
 
13.4.2011
Po delší době máme doma zase maroda... Rayíček si neznámo kde uhnal zánět v uchu a tak je od pondělí na antibiotikách a po dnešním dalším vyšetření už nevypadá vůbec nadšeně. Snad bude brzo v pořádku, dnes vypadá po čištění ucha bídně, ale aspoň že má snahu něco zbaštit.
 
7.4.2011
Malou krémovou hlaďandu Chiquitku jsem v Praze předala novým majitelům - už na ni čekaly nové kamarádky, bude se mít určitě moc dobře u paní Kaplanové a snad z ní bude někdy i výstavní krasavice :-)
 
2.4.2011
Naše první letošní výstava v Prostějově byla příjemným zpestřením, hlavní účel - tedy vidět se se známými a trochu zarelaxovat, byl úspěšně splněn... co se týká výsledků, dopadli jsme tak nějak napůl :-) Více se dočtete v sekci Výstavy.
 
16.3.2011
Doplněny fotky vrhu "J" (i když se hrdě přiznám, že stojí za houby :-), aktualizace prodeje...
 
13.3.2011
Morčata jsou zvířata potměšilá a nespolupracující. Člověk může být doma 25 hodin denně a hlídat a stejně si to jako vždycky udělají po svém. Prohlédla jsem po poledni Dolores a zdálo se mi, že už bych se mohla něčeho nadít dnes, otevřená byla už jaksepatří... Zaskočila jsem asi na hodinku na návštěvu k rodičům a jak se dalo čekat, holka nezodpovědná si zamnula tlapkami, že má ode mě pokoj a klidně si porodila těsně před mým příchodem, někdy po 15. hod. Samozřejmě mám velikou radost, o to víc, že si Dolly při své premiéře nadělila do boxíku 2 krásné krémové holčičky, obě s pěknými váhami a zdá se i s hezky světlými kožíšky. Babička Jájinka by byla pyšná... Obě mrňata mají velká ouška bez zálomků a velká očička, maminka se stará, jako by to dělala odjakživa, prostě opravdu moc příjemná neděle :-))) Fotečky budou brzy. Obě holčičky budou nejspíš k zadání.
 
1.3.2011
Dnes ráno po příchodu do kuchyně mě kapku vyděsila Esmeralda, na rozdíl od včerejška se zdála jakási pohublá, i když pupíček ani předtím neměla nic moc. Termín porodu byl opět pouze přibližný, ale už se to dalo čekat brzy. Essinka je v kleci s dalšími dvěma samičkami, mají tam domek, závěsnou hamaku, seníčky... takže trošku nepřehledné. Jatá podezřením koukám zleva – nic, koukám zprava – nic, zvednu domek – a pod domečkem překvápko :-))) Essince se někdy v noci (na přelomu února a března, přesně podle předpovědi) narodilo jedno jediné veeelikánské miminko! Je to holčička, zářivě bílá červenooká samička, krásná po mamince, s velkýma očima a ušima, s porodní váhou 142 g, bohužel s jedním zálomkem, ale i tak je úžasná. Esmeralda se o miminko vzorně stará a sama vypadá, jako by vůbec nerodila... Jedináčka jsem se trochu obávala, natož takového macínka, ale mamča všechno naprosto v pohodě zvládla, mám z obou holek velikou radost. Fotečky v odchovech :-) Holčička bude na prodej, bude z ní určitě báječný a veliký mazlíček :-).
Tímto se sameček Cheops stal, alespoň co je mi známo, dědečkem, i když na to zdaleka nevypadá :-))
 
24.2.2011
Chachá :-) Máme tu vrh CHá! Rapča dělala ještě ráno, že jako nic a po návratu z práce na mě jukaly dvě krásné okaté slečny. Obě vypadají v pořádku, jsou to roztomilé krémové pusinky s pěknými širokými hlavinkami, velkýma očima, bez zálomků. Mamča je v pohodě, žravá jako vždycky, zodpovědně o potomstvo pečuje, prostě jedna velká chlupatá radost. Ehmmm...akorát jsem podle hmotnosti čekala tak 3 mimča, ale teď tu má Píďule dětičky dvě a k tomu jako bonus obr špeky :-) Až se pod nimi nemůžou holčičky procpat k cecíkům :-))) 
Fotky v odchovech... Jedna z holčiček nejspíš zůstane doma...:-)
 První fotka, než to vypuklo (figuru si Rapča rozhodla ponechat), na poslední fotce hrdý taťulda Cheops :-))   
 
Esmeraldě i Dolores už bříškem taky probíhají výboje, za chvilku budeme mít přemiminkováno :-)
 
8.2.2011
Tak. Dnes se z malé Haničky (Honey) stala pražanda :-) Odteď se bude mazlit a mazlit... páni, ta se bude mít :-)
 
26.1.2011
Dnes odjela do nového bydleníčka v CHS Od lesa, kde už na ni čekala kamarádka, malá saténečka Happy. Hodně štěstíčka :-)
 
23.1.2011
Na prodej (již k odběru) ušatá, okatá, macatá, miloučká hladká bílá červenooká rošťanda Honey :-)
Do plánů přibyl další fešný páreček (Gina a Ijáček :-), ostatní plány začínají vypadat slibně, ale nechci to zakřiknout. Možná nás čeká pořádný baby boom...
 


2010


 
30.12.2010
Až k dalekým Litoměřicím do CHS Framon Skinny dnes odjela milá bílá tmavoočka Granada, jsem moc ráda, že nakonec našla prima nový domov.
 
29.12.2010
Doplněny fotky mláďat z aktuálního odchovu a také něco málo v plánech.
A pokud má někdo tip na pěkné holčičí jméno na "H", sem s ním, mám hlubokou tvůrčí krizi (optimisticky jsem čekala, že se narodí samí kluci, pro které mám vymyšlená krásná jména a ono tohle :-)))
 
19.12.2010
Hurá, sláva! Konečně se včera odpoledne Stellinka přestala upejpat a nadělila mi předvánoční překvápko - jak jinak než v době, kdy jsem nebyla doma (už jsem jí asi věčným kontrolováním 3x za noc taky lezla na nervy). A překvápko docela zajímavé - nejenže jsem čekala tak 3 kousky a ony byly 2, ale navíc jsou to obě holčičky, obě bílé červenooké a jedna z nich zase nečekaně saténová. Navíc pěkné porodní váhy, mamča i prckové vypadají vesele a spokojeně, co víc si přát. Menší z miminek, saténka, je srandovně akční, ještě se pořádně neudržela na nožičkách a už prošmejdila celý boxík, její sestřička zase suveréně baští seno a ohryzala i kus jablka. Jsou to šikulky a mám z nich radost. Po těch nervech... Malá ukázka zde, fotky mrňousků jednotlivě doplním, jsou strašně rychlí :-)).
       
Spokojená rodinka; šikovný taťka všechno bedlivě sleduje (i když ho podezřívám, že jen kouká, kde je k mání další ženská)    
 
16.12.2010
Konec roku je tak nějak hektický, konečně se mi podařilo sepsat zprávičku z poslední letošní výstavy, uf :-)
Jinak se máme fajn, jen Stella mě napíná, prckové se mrskají, holka se furt něčím cpe, snad všechno dobře dopadne... Za případné držení palců všem díky :-)
 
7.12.2010
V sobotu jsme se zúčastnili poslední letošní výstavy - a to v Olomouci. Výstava byla jako vždy výborná, i celá sobota byla moc příjemná a ani morčátka nedopadla úplně nejhůř... A máme pokoj na půl roku dopředu :-)
Zpráva z výstavy bude... někdy :-) Jen najít trochu času...
Šampionáty několika mých morčátek už mám doma, tady je pár foteček pyšných majitelů titulů (někteří se se mnou už nechtěli zahazovat, takže fotky nic moc...)
 
   kluci
    holky
                          
Stellinka utěšeně kyne, každou chvíli na mě pokvikuje, že by něco zblajzla, mimísci hopsají v bříšku sem tam... Pevně doufám, že za pár dní už bude mít všechno šťastně za sebou.
 
29.11.2010
Aktualizace prodeje - bílá modrooká fešanda Granada čeká na nové hodné páníčky.
Stella a Cheops si padli do oka a Tilduška je zjevně v očekávání - miminka už budoucí mamině dělají bouličky na pupíku, tak držte palce, ať to všichni zvládnou v pořádku! Miminka se pevně doufám narodí kolem poloviny prosince, přesný termín mi bohužel nebyl sdělen...
V sobotu se chystáme na poslední letošní výstavu do Olomouce. A pak dlooouho nic :-)
A pár foteček malé krémulky Christinky, která si se svou kámoškou Ginou náramně rozumí...
     
 
10.11.2010
Dnes konečně mohl odjet do nového domova sameček Geronimo, už na něj čekalo prima bydleníčko u paní Šafaříkové (CHS Od Grácie).
Doma zatím ještě zůstává jeho fešná miloučká sestřička Granada, které budu také hledat hodné lidičky...
Dneškem také skončilo dosud úplně bezproblémové soužití Raimonda a Isachiho - kluk asi strejdovi řekl něco fakt ošklivého (ta dnešní mládež...) a následoval pěkný rachot. Hochy jsem stihla rozehnat, díky přechodnému zblbnutí s použitím vlastní ruky, ale jak se říká, štěstí sedne i na... Nic se nikomu nestalo. Holt ale klucí už zůstanou separé... Místo Rayíka se Ijáčkovi stal novým velkým bráchou Agent Bubák, který je naštěstí docela moulík a morčecí puberťáci ho nemůžou vyvést z klidu :-) Snad jim to vydrží déle.
 
8.11.2010
Uf, máme za sebou další dvě výstavy (jojo, to už je vážně postižení :-), tentokrát jsme si "zajeli" do Bohuňovic, zúčastnili jsme se s morčátky dvou příjemných menších výstav, originálně laděných na téma Halloween... A zas až takový horor to pro nás taky nebyl :-) Více v sekci Výstavy.
Do prodeje jsem se rozhodla nabídnout mého odchovance Bernarda, vzhledem k tomu, že je příbuzný skoro ke všem samičkám a bílého č.o. klučíka do chovu už mám... Už jsem si na něj za tu dobu zvykla, ale protože je vlastně jako jediné moje morčátko bez parťáka, byl by myslím i on rád, kdyby si mohl občas užít dámské společnosti, proto pro něj hledám laskavý domov.
Doplněny byly také fotky z minulých výstav. 
 
4.11.2010 
Po delší době menší aktualizace - nějaké novinky by se našly - největší ( i když je nejmenší :-) je ta, že máme nové morčátko - v neděli 31.10. jsem si dovezla maličkou krémulku Christinku Od Julie, moc miloučkou a nadějně se tvářící holčičku. Fotky později...
Jinak je u nás celkem klid, morčáci poctivě zadělávají na zimní špeky, občas, abych se nenudila, si pořídí menší zdravotní problém, je to asi jako všude nahoru dolů :-)
Tento víkend se chystáme se na výstavu do Bohuňovic (zase jsem překecala sama sebe, i když jsem slibovala, že už toho bylo dost...). Vzhledem k tomu, že nestíhám absolutně nic, bude to tentokrát hodně zajímavé :-).
Taky to vypadá, že několik mých morčátek úspěšně rozšířilo řady českých šampionů, časem upřesním...
A něco přibude i do prodeje, jen to nějak dát dohromady...
 
5.10.2010 
Výstavní sezóna končí, a tak jsme si uplynulý víkend ještě zpestřili návštěvou dvou jednodenních výstav v Bohdalově. Byla zima a počasí nic moc, ale i tak to bylo prima, více ve Výstavách...
Poslední letošní výstavu plánujeme v prosinci v Olomouci, a pak už nás čeká jen zimní spánek :-)
A doufejme i nějaká ta miminka.
 
26.9.2010
Užívám si rekonvalescence a nuda dělá své... přidány fotky u chotěbořské výstavy a skoro všem nové profilové fotky. A něco málo ze života naší CHS i zde :-))
    
Berušky dostaly nové bydleníčko a náramně si ho užívají. Všichni se cpou trávou, co to dá...a letní špeky shazují ve výběhu :-)
  
A něco pro inspiraci - nová, v ČR dosud nepatentovaná metoda krmení - model č.1 :-) a vylepšený model č. 2 :-)))
Určeno pro každodenní použití, ideálně v přítomnosti někoho, kdo krmiče zvěční pro budoucí pokolení :-)
(Pro zvědavce - opravdu jsem se (aspoň doufám :-) ještě úplně nezcvokla, krizové situace vyžadují krizová opatření :-))
 
21.9.2010
Podzim ve víru vášní... tedy ve víru výstav :-) O víkendu jsme si zajeli na Vysočinu do Chotěboře, kde jsem si báječně zarelaxovala a popovídala s podobně postiženými lidmi, a také jsme něco málo vyhráli :-) Bylo to moc prima, více v sekci Výstavy... 
Jinak chovatelská okurková sezóna, ale s morčisky je sranda i tak :-)
 
14.9.2010
Uplynulý víkend jsme strávili s morčátky po výstavách... nějak jsem se letos neovládla a tak křižujeme republiku sem tam. Víkend byl jedním slovem plodný :-) Alespoň co se úspěchů týká. V sobotu v Hradci i v neděli v Prostějově (obě výstavy byly naprosto skvělé, obr pochvala pořadatelům!) získali skoro všichni nejen čekatelské kartičky, ale navíc i spoustu ocenění, takže mám velikou radost (ale taky jsem - a morčátka jakbysmet - poněkud výstavně zmožená :-). Ale bylo to vážně moc prima, hlavně díky fajn lidičkám, bez kterých by mě nějaké výstavy vůbec nebavily, vy víte, komu to patří - díky!
Po víkendu jsme chudší o jedno morčátko - po dlouhém rozhodování se nakonec Gustík přestěhoval do nového domova v CHS Fuerteventura, kde pevně doufám bude dělat radost a kdoví, třeba se i ta mimča jednou zadaří...
Donesla se ke mně také zprávička, že můj odchovanec Cyrano získal v Lounech poslední kartičku na šampiona - mám velikou radost a gratuluji!
A aby toho nebylo málo, dáme si týden pauzu a vyrážíme do Chotěboře... :-)
 
23.8.2010
Konečně jsem se dokopala k přidání novinek a že jich je... :-)
Největší z nich je samozřejmě letošní speciálka...Vyjeli jsme si na čtyřdenní dovolenou celkem se šesti morčátky a namísto očekávané mezinárodní ostudy to zase taková katastrofa nebyla :-) Více se můžete dočíst v sekci Výstavy...
Ve čtvrtek 19.8.2010 jsem v Praze předávala nové majitelce miloučkou krémovou saténku Fatimku, v neděli jsem si naopak převzala novou posilu našeho týmu bělásků a blonďáků já - z CHS Marsyas mi přicestoval dlouho rezervovaný klučík Isachi Only One, roztomilý hlaďásek s červenými kukadly, velkými ušisky a milou povahou a hlavně nepříbuzný k mým holkám :-) Doma dostal kamaráda Pajdýska, v boxíku je veselo :-)
No a Bernie, který je po získání poslední kartičky na šampiona prostě děsně in a samičky se o něj jen perou, si odjel na pracovní pobyt do CHS Juráš, kde s Bobinkou doufejme položí základy pro novou generaci prťavých crestedíků :o)).
 
30.7.2010
Tak mi dneska odjel i Fanoušek (Fargo), ten se bude mít, prima bydleníčko, hodná nová panička a snad do budoucna i kariéra chovného samečka :-)
 
25.7.2010
O víkendu jsme se zúčastnili dvou jednodenních výstav ve Velké Losenici, bylo to tam moc fajn a morčákům se tam zřejmě taky líbilo, protože zaťali pěstičky a vybojovali za obě výstavy celkem 7 ocenění! Nejvíc zabodovala prťata Emma a Esmeralda, ale i na ostatní jsem hrdá, jsou to moji šikovní myšáci :-) Více se o celém víkendu a výsledcích dočtete v sekci Výstavy.
Z nedělní výstavy odjela krémulka Emmička už do nového domova a za novými kamarádkami v CHS Pod Stránskou skálou. Co dodat, bude se mít prostě báječně :-) a já jsem spokojená, že holčička bude mít luxusní péči :-) Díky!
Ostatní chlupatci se povalovali doma, nového nikde nic, jen Gustík se (stejně jako já :-) zřejmě natolik bojí zubaře, že si před plánovanou návštěvou u veterináře, kde mu měly být zkrácené přední hlodáky, oba přerostlé zoubky mně zcela záhadným způsobem zkrátil opět sám...No ale stejně ho vezmu někdy brzy na kontrolu.
 
15.7.2010
Včera odcestoval do nového domova krémáček Edík (Edgar), doteď pilně trénoval, aby byl milým mazlíkem. Bude se mít určitě skvěle, už na něho čeká i parťák, se kterým budou vymýšlet neplechy :-) Ať ti Markétko dělá jen radost :-)
 
11.7.2010
Mírně aktualizován prodej - skoro všechna mladá morčátka a miminka jsou zamluvená, v prodeji zbývá sameček Fargo - miloučký krémový hlaďáček (původně inzerované zálomky se nekonají, klučík je standardní a moc pěkný :-), neptejte se, sama nevím, co to bylo za zkrat :-))) přičítám to přechodnému pominutí smyslů z přepracování... Samečka mohu po domluvě dovézt na výstavu ve Velké Losenici, které se budeme účastnit.
Jinak novinky veškeré žádné, géčka pěkně rostou, Myšulka kojí jako o život, mám z nich ze všech radost.
Dnes kolem 1 hod. v noci jsem poprvé slyšela morčecí zpěv - než mi došlo, že je to u mě v domě, poslouchala jsem u okna, co za bláznivého ptáka mi to pěje za oknem a ona to cvrlikala Stella... Trochu mě to vyděsilo, zpívání bývá spojované i se zdravotními problémy, ale u ní to bylo nejspíš ze stresu, včera jsem s ní do jedné klece umístila mladé holky, se kterými chodí každý den na pastvu a ženské celý večer remcaly, asi už toho měla holka dost...Březí není, říji by mít mohla, každopádně pokud by se to opakovalo, zkonzultuji to s veterinářem.
 
5.7.2010
Po delší době konečně novinka - kolem 6. hod. ráno se nám narodila miminka, v pořadí Géčka, poslední dětičky po nezapomenutelném samečkovi Kaikovi. Maminkou je Coleen, která zase trochu napínala moje nervy a porodila 2 dny po termínu, miminka jsou 3, všechna bílá tmavooká, chlapeček a dvě holčičky, jedna saténová. Podle předběžného prozkoumání vypadají moc pěkně a už zkoušejí první nemotorná cirkusová čísla, mamince už se spustilo i mlíčko, tak snad bude i nadále všechno v pořádku. První fotky k nahlédnutí v Odchovech.
U ostatních morčátek nic moc nového, Stellince se jizva po operaci už krásně zatáhla a má jen malý stroupek.
Dovolenou u nás tento týden tráví dvě morčecí dámy Pepina a Mimina (mazlindy mojí sestry a synovce) a užívají si to náramně, na travičce stejně jako ostatní chlupatci (kteří sice dovolenou nemají, ale nechat tolik lákavé travičky ladem... :-)
        
Jak si nacpávali pupíky - slečny dovolenkářky a ostatní - za všechny Pajdýsek & synové... a jak je to zmohlo :-) 
 
 
14.6.2010
V sobotu jsme si s morčátky udělali výlet do Příbora, užili jsme si (aspoň já :-) příjemný relaxační den, i výsledky docela ušly - více v sekci Výstavy.
Pár novinek z minulého týdne ještě mám - ve středu 9.6. odjela do nového (a jak se zdá, luxusního :-) domova mazlivá krémulka Elanor, bude se mít určitě moc pěkně.
Se Stellinkou jsem od operace byla už 3x na veterině, dvakrát odstranit hromadící se tekutinu pod kůží a pročistit ránu a jednou jsem zpanikařila a holka byla přitom v pohodě :-). No dvakrát dobře se to nehojí, počasí nám to trochu kazí, ale Tilda je veselá a baští, takže neztrácím optimismus, že všechno dobře dopadne a zase bude válcovat konkurenci na výstavách :-))) I když o to vůbec nejde, hlavně když bude zdravá.
Coleen snaživě tloustne a viróza už nás, zdá se, skoro opustila, jen Pajdýsek trochu frfní a Rayík rehabilituje.
Na prodej jsou 2 chlapečci (E+F), budou z nich krásní a macatí mazlíci.
 
8.6.2010
Na dnešek jsme měli naplánovanou operaci té podivnosti, co měla Stellinka pod krkem (čekalo se, až holka porodí a odstaví mláďata, mezitím bulka trochu povyrostla). Včera večer boule znenadání praskla a vytekl z ní pěkně smrdutý fujtajbl, zbytek jsem vymačkala a propláchla ránu naředěnou betadinou, nicméně na operaci jsme stejně jeli, po bulce zbyl vazivový útvar, který musel pryč. Byly to zase pěkné nervy, Stellinka naštěstí operaci i narkózu zvládla bez problémů, dokonce hned po příjezdu domů začala baštit zeleninu a trávu, a i když si jednu ze svorek držících ránu pohromadě šikovně zase odsvorkovala, zatím vypadá v pořádku. Je to holka statečná a moc hodná pacientka. Pár dní bude na antibiotikách, na samotce a pod dohledem statného ošetřovatele, snad se bude pěkně hojit a ta potvora boule už se znovu neobjeví. Ani nevím, co to vlastně bylo, zřejmě buď absces nebo nádor, histologii jsem tentokrát dělat nenechala, na veterině jsme se domluvili, že to počká, kdyby se to nedejbože zase opakovalo...
 Pacientka rehabilituje :-)
Jinak viróza už nám hodně ustoupila, jen několika morčíkům ještě trochu lupe v nose.
Všechna mimina rostou jako z vody, nejvíc mě dostává F-chlapeček, který ve věku 1 týden a 2 dny začíná vrkat na mamku a ségru, to nám to pěkně začíná :-)) Obě F-mimča už mají 200 gramů, jsou to pěkní cvaldové.
 
2.6.2010
Kde se vzala, tu se vzala, objevila se nám doma jakási viróza (možná přicestovala jako černý pasažér z některé výstavy :-( ) - pár morčíků má trochu ucpaný nos, jinak jsou v pohodě, jen Rayík (jako jediný) má trochu i soplík a teče mu z očiček, dostal na veterině antibiotika a všichni včetně mimin dostávají zvýšené dávky céčka, sirup s hlívou na podporu imunity a čajík na dýchání... je vysloveně zábava cpát to všechno do většinou rezolutně sevřených tlamek všech mých nadmíru ochotných pacientů... Taky to zabere dost času a pobryndaných triček :-) Snad to nebude nic moc vážného a rychle se potvory infekce zbavíme. No když se daří, tak pořádně. Nejdřív mi odešla Jájinka, pak dokrmování mimin, nervy z porodu Rapči a ještě plánuji operaci boule pod krkem u Stellinky, tak už mám pocit, že se asi tam nahoře někdo docela baví, jak se v tom plácám :-)
Všechna mimina z vrhu E jsou už odstavená, prospívají a váhy mají mezi 280-310 g. K novým páníčkům půjdou, jakmile budu mít jistotu, že se jim infekce vyhnula, děkuji za strpení :-).
Holky-sirotci Dolores a Denali jsou pěkné dračice, snad už je nic špatného nepotká, živé jsou ažaž :-) Doufám, že z příšerek někdy vyrostou i normální morčata :-))).
Coleen se zdatně kulatí, dvojčátka od Rapči pěkně přibíraji, mamča je vzorná a strašně jí to sluší :-)
 
30.5.2010
Tak jsem čekala, až Rapča porodí. A čekala. A čekala... Asi jsem nedobře odhadla termín porodu (no je pravda, že tenkrát se v inkriminované kleci dělo furt něco :-) nebo holka přenášela, už jsem v sobotu panikařila, konzultovala věc s veterinářem, přičemž Píďa se cpala, čučela, co já blbnu a tvářila se, že si jako ten pupík nechá, protože jí sluší :-) No a dnes ráno kolem 6. hod. jsem ji našla už se dvěma mrňousky, mamina ještě dokončovala finální úpravy :-). No mrňousky - krémový chlapeček má porodní váhu 130 g a krémová SATÉNOVÁ!!! holka 127 g. Absolutně jsme netušila, že má Rapča SG, takže velké překvápko. Miminka se mají čile k světu a jsou nádherná. Hlavně že jsou všichni v pořádku :-))). Fotky v odchovech.
Jinak potvrzuji březost saténky Coleen, termín okolo 3. července. To zas bude :-)))
 
23.5.2010
Včera jsme si zajeli s našimi hochy trochu zavystavovat do Olomouce - no pravda, nijak zvlášť jsme neperlili, ale bylo to i tak moc fajn :-). Více v sekci VÝSTAVY.
Konečně jsem se taky dokopala k přefocení éček a něco málo se brzy najde i v prodeji.
Co dalšího nového - nic moc: Rapča zatím vypadá v pohodě, baští jako nezavřená, prckové uvnitř pořád šťouchají mamku do pupíku, termín by podle všeho měl být už tuto středu, 26.5. Uf.
  těhule Rapanui    Tzv. hladká morčata :-) Déčka Dolores a Denali.    
Holky z déček sice vypadají spíš jako příšerky s velkými bříšky než jako měsíční morčata, ale přibírají a snad vše nabralo správný směr. Taky mám maličko podezření, že Coleen je tak trochu možná v tom :-))) Uvidíme. Zato s Adélkou už jsem to vzdala, v tuto chvíli už je jí něco málo přes rok, a tak si může užívat leda miminek svých kámošek (a že si užívá, holky z déček, které jsem k ní a Coleen dala do klece, prohání a štípe do prdelek a nebohá mimina ječí a stěžují si :-).
 
14.5.2010
Včera jsem s mrňaty (holkami z vrhu D) byla na poradě u dalšího veterináře - a zase mám další pohled na věc :-) Holky vypadají celkem v pořádku, bobkují, při chuti jsou taky, mají sice pupíky, ale jsou prostě hubené. Je zvláštní, že tak kalorickou stravou jako borisovka se mi nějak nedaří je pořádně vykrmit. Dostala jsem pár dalších rad, některými z nich už se stejně řídím, prostě budeme dál bojovat, holky už mají přes 2 týdny, života je v nich zatím dost, tak kdo má volný palec, sem s ním a pořádně držet :-). Bylo mi doporučeno rozhodně s příkrmem nepřestávat (přičemž jeden vet mi radil okamžitě odstavit s tím, že pevná strava jim úplně stačí...), ať už s borisovkou nebo jinou náhražkou mléka, kaši mi doporučili kdyžtak naředit, což zkoušíme a možná zkusím přejít na něco jiného. Dále podávám promotor, vitamín C a B-compositum, oslazené glukopurem, pro jistotu začnu podávat i nějaká probiotika. Zeleninu zatím dávat nemáme, mimča baští mimo kaši seno a sem tam uhryznou nějakou granulku nebo vločky. A zatím vypadají spokojeně, i když asi nejsou úplně fit, občas hážou i kozelce...
Jinak u nás nic nového, mimča éčka pěkně prospívají, Rapča bečičkovatí a všichni řvouni pořád vyžadují jídlo.
A pomalu se začínám těšit do Olomouce :-)
 
11.5.2010
Ani dnes nemám dobré zprávy, nejmilejší miminko z vrhu D, holčičku Dorotku, jsem dnes ráno musela také nechat uspat, včera ještě normálně baštila, i když trochu méně než ostatní, ale jinak se zdála být v pořádku, přes noc se dostavil masivní průjem, stav byl beznadějný. Už jsem opravdu v koncích, dnes jsem byla u jiného veterináře, který konstatoval, že krmení borisovkou je nadměrná kalorická zátěž, i když dávky omezuji současně s tím, jak mimča přijímají pevnou stravu... :-( Zbylé dvě holčičky, které se přitom mají celkem k světu, pravidelně přibírají a normálně baští i bobkují, se mu po výživné stránce také nelíbily, dostali jsme promotor na zlepšení stavu a pár rad, co dál. Před 5 dny se jinému doktorovi zdála mimča v pořádku, každý mi v podstatě poradil něco jiného, zkusím to tedy ještě takto. Začínám se ale bohužel už smiřovat s tím, že ani jedno miminko z nešťastného vrhu D se mi přes všechnu mou asi ne moc účinnou snahu nepodaří vypiplat...
Miminka z Éček jsou na tom zatím, alespoň doufám, přece jen lépe, Stellinka se obětavě stará a prckové jsou veselí a velcí jedlíci. Pokusím se je co nejdříve přefotit.
U Rapanui jsou už v bříšku cítit pohyby mláďat. Jindy by to byla radost, teď mám ale spíš velký strach, aby alespoň u ní dopadlo všechno dobře.
 
6.5.2010
Jednou jsme dole, jednou nahoře...Po poslední veselé zprávě mám dnes bohužel jednu moc smutnou. Dnes mi navždy odešel chlapeček z vrhu D - jedno z Jájinčiných miminek, nejmilejší a nejveselejší tvoreček, který mi i za těch pár dní hodně přirostl k srdci. I když se snažím si dávat velký pozor, při včerejším večerním krmení zřejmě něčeho trošku vdechnul, ničeho neobvyklého jsem si nevšimla, ale ráno jsem broučka našla lapajícího po dechu. Už při cestě na veterinu mi bylo jasné, jak to dopadne, doktor mi jen potvrdil, že má klouček něco v plicích, to už byl úplně malátný. Na místě jsem ho nechala uspat, snad se mrňousek moc dlouho netrápil. Moc mě to mrzí, ať se snažím, jak chci, vždycky se najde něco, co nezvládnu. Chlapečka je obrovská škoda, bylo to nejhezčí miminko z vrhu s tak úžasnou povahou, že bych si ho nejspíš nechala, i když by se mi do chovu nehodil.
 
4.5.2010
Tak a je to tady...Dnes nám přibyli další strávníci - Stellinka si počkala, až tu nikdo nebude a kolem poledního přivedla sama na svět 4 krásné drobky, v pořadí už Éčka. Bylo to trochu překvapení, čekala jsem jenom 3 míma a hele ho... Když se doma konečně někdo objevil, miminka už byla pečlivě očištěná a holka se cpala, jen se jí pozůstatky po pupíku nadouvaly... Neskutečně se mi ulevilo, že tentokrát proběhlo všechno v pořádku a mamina i mimča se zatím mají k světu. Máme 1 krémového klučíka a 3 holčičky, krémové a jednu bílou tmavoočku, celou maminku, je nádherná a nejspíš zůstane doma :-))) Kromě jedné holčičky, která má hlavičku trošku delší (ale zato je to největší poděs), mají mimča kulaté hlavinky a veliká kukadla, pěkná ouška a spoustu apetitu. Stellinka byla trochu nervózní, když ji banda hladovců naháněla po boxíku, ale povedlo se jim mamku bloknout v koutě, pak rezignovala a teď už se prckové vesele živí. Váhy jsou také pěkné, na to, že Tilda měla jen něco přes kilo a pupík nic moc. Do odchovů jsem sice dala fotečky, ale nestojí za moc, navečer bylo hrozně špatné světlo a já ten můj fotostroj moc neovládám :-) 
 
Jájinčini mimísci pěkně baští, rostou a blbnou jak malí :-) Jsou to pěkní raubíři a už teď mazlíci jak hrom. Při krmení mi vyskakují na ruku a nemůžou se dočkat bašty. Chlapeček si vymyslel srandovní trik - po krmení mi prosviští přes břicho až nahoru na rameno a tam si spokojeně brouká, jen já jsem na nervy, aby mi někam nespadl...Jediný problém u miminek je se srstí, která je taková rozcuchaná, vypadají spíš jako ježečci, ale i to by se mělo časem spravit. Holt borisovka, i když je skvělá, přece jen není maminčino mlíčko :-(((
No a aby to nebylo všechno, po včerejším vážení to vypadá, že nakonec budeme mít doma ještě jednu těhuli - a to Rapanui, která se nakonec nechala Pajdýskem ukecat a rozhodla se ještě jednou si zkusit miminka. Už jsem si myslela, že holka nezabřezne, mám o ni trochu obavy, snad všechno zvládne, i po takové době.
V neděli se vrátil domů zapůjčený sameček Kaiko, doufám, že s Coleen zadělali na další krasavečky. Moc znovu a nafurt děkuji Míše Sadecké za laskavou pomoc!!!
A na konec malé poděkování :-):
Děkuju za papírové kuchyňské utěrky, nedovedu si představit, jak bych bez nich existovala!!! :-)))
 
Ale nejvíc ze všeho posílám obrovské díky mé mamince, která ochotně zaskočí,
kdykoli potřebuju vypomoci s krmením..!!!
 
2.5.2010
Doplněny fotky Jájinčiných miminek. Zatím jsou prckové pořád veselí a při chuti, pravidelně přibírají, i když jen o pár gramů a mají už krásně nacvičený náskok na ruku a následně přicucnutí na stříkačku s kašičkou :-)
 
sem s tou stříkačkou, zvládnu to sama...
Jsou to zlatíčka, pevně věřím, že z nich vyrostou krásní silní morčáci. Největší samička je skoro celá maminka - krásně světlá krémová a akční holčina...
V sobotu 1.5. jsme si s morčátky zajeli spravit náladu na výstavu do Prostějova, moc mi to pomohlo si vyčistit hlavu a trochu vydechnout, o mimča se mi postarala moje obětavá maminka - moc děkuju! Výstava byla velice pěkně přichystaná, dopadli jsem také dobře (2 kartičky - Raimondo a Gusta a jedno 3. místo - mazlík Agent :-), jenom výstavní hala byla tak trochu skleník a tak jsme museli morčátka průběžně nosit vyvětrat ven, jinak se mi v Prostějově moc líbilo.
 
30.4.2010
Dnes jsem musela udělat těžké rozhodnutí, i když vlastně nebylo o čem přemýšlet, Jájinčiv stav už byl tak špatný, že se jenom trápila, po domluvě s doktorem Hauptmannem jsem ji nechala uspat. Holka dlouho bojovala, doktoři z VFU pro ni udělali maximum, ale někdy se prostě nad osudem vyhrát nedá, asi to tak mělo být. 
Byla to vyjímečná samička, moc miloučká, mazlivá a komunikativní, srandistka, úžasná maminka a morčecí osobnost, už teď mi moc chybí. Zůstala mi po ní její 4 krásná miminka, která se obětavě starala, jak jí jen nemoc dovolila. Snad se mi podaří je vypiplat, moc dobrý start do života prckové neměli.
Jájinku jsme pohřbili vedle Fifinky na zahradě mých rodičů.
Děkuju vám všem, kteří trpělivě poslouchali moje nářky, jsem vám moc vděčná.
 
29.4.2010
Asi bylo té radosti moc, tak se někdo tam nahoře rozhodl nám pořádný kus sebrat :-(. Druhý den ráno po porodu jsem bohužel našla Jájinku sedět v koutku, odmítala cokoli zbaštit, byla apatická, miminka sice oddaně zahřívala, ale nekojila. Byl to pro mě docela šok, na rozdíl od předchozího dne, kdy se chovala normálně. Samičku jsem hned vezla na veterinu, kde po provedení pár testů a sono vyšetření doktor konstatoval tu poslední diagnosu, kterou bych chtěla slyšet - toxemie. Dále také zjistil povolené vazy v oblasti pánve. Holku hned hospitalizovali a nasadili podpůrnou léčbu, bohužel přes nečekané zlepšení během včerejšího dne jsem dnes další dobré zprávy nedostala, pH moči je stále velmi nízké a stav se nemění. Vše bude tedy záležet na tom, jestli Jájinka přece jen zabojuje a do zítřejšího dne se její stav trochu spraví. V opačném případě zřejmě nebude jiné, pro ni šetrnější cesty, než jí ulehčit trápení. Podobné rozhodnutí jsem ještě nemusela nikdy dělat, tak jen doufám, že se rozhodnu pro to, co pro moji berušku bude to nejlepší. Není snad nic horšího než marná naděje, která se nakonec stejně zvrtne...
Miminka jsem od úterka začala krmit ručně doma, po prvním pokusu s kočičím mlékem se dostavil průjem, v tuto chvíli prckové dostávají borisovku, která jim šmakuje, mají nasazena antibiotika a větší problémy se zatím díkybohu nedostavily. Naštěstí jsou to všichni bojovníci po mamince, zatím pěkně baští, maličko i přibírají a jsou veselí. Snad se jim i přes všechno, co už je za pár dní jejich života potkalo, podaří všechno zlé zvládnout, jsou to úžasní broučkové. Snad vydržím i já, na celý týden mám vybranou dovolenou, každé 2 hodiny ve dne (a každé 3 v noci, jinak bych to nezvládla...) krmím a masíruju a žasnu nad tím, kolik života je v tak maličkých tělíčkách. Fotečky doufám dodám co nejdřív.
Aby nebylo starostí málo, termín porodu se blíží i Stellince, navíc nevím přesné datum, tak ji budu muset pozorně sledovat a doufat, že alespoň tady bude všechno v pořádku.
Moc děkuji všem, kteří nám pomáhají a drží palce !!!
 
26.4.2010
Konečně jsme se dočkali!!! Jájinka se konečně rozhoupala a dnes kolem 20. hod. se narodila 4 krásná miminka! Rána od toho šutru, který mi spadl ze srdce, musela být slyšet i za hranicemi... Hrozně se mi ulevilo, už jsem dneska začínala panikařit, holka vypadala tak nějak unyle a nic nechtěla baštit a ejhle, ono to pak takhle pěkně dopadlo :-) Předběžně to vypadá na 3 holky a 1 kluka, jedno mimčo je bílé s červenýma očima (asi holka), ostatní vypadají krémově, jsou ještě trochu zapatlaní a já jsem z nich celá vedle. Váhy jsou pěkné, nejmenší mrňous má 77 gramů, největší cvalda 108 g. Mamina je unavená, ale něco zbaštila, mimča se už pěkně hemží a nenechají ji vydechnout. Snad bude všechno v pořádku a prckové pěkně porostou. Fotečky budou doufám zítra, upřesním i co jsou broučci zač :-)
Tak a ještě aby už to měla za sebou i Stellinka, holka je čilá, veselá a žravá :-)
 
23.4.2010
Včera byla Stellinka naposledy u veterináře, alespoň prozatím...otok už je díkybohu pryč, boule pod krkem zůstala, snad ta věc už nebude dělat neplechu a holka v klidu donosí a taky odkojí miminka, teprve pak se problém bude řešit. No užila si chuděrka, ale je veselá, baští, kouká, kde co lítá (tj. kde letí nějaké jídlo :-), věřím, že všechno dobře dopadne a na mimísky se hrozně těším. Vypadá to podle odhadu na 2 kousky a budou to pěkní čertíci, podle toho, jak se mamině boulí pupek :-) Termín odhaduji mezi 1.-5. květnem, přesně to netuším, hlavní aktéři nebyli přistiženi při činu :-).
Druhá těhule Jája už se jenom valí jako buldozer, prckové kopou a skřípou zuby, asi už se chtějí dostat ven :-) Jako správná morčecí těhule má pořád hlad, ale je mlsná jako koza, co jí chutná jeden den, druhý den ingoruje, ale travičku zblajzne vždycky. A pořád vyžaduje, aby se s ní někdo bavil, ženská ukecaná :-) Mrňouskové by měli na svět přijít cca v neděli 25. dubna, jestli jsem to dobře spočítala, takže o víkendu se asi moc nevyspím :-))).
Zbylé dámy se nijak těhotně netváří, ale ještě si to doufám rozmyslí...Jinak je u nás docela klid (alespoň do té doby, než otevřu dveře na zahradu a nenažranci vedení Adélkou začnou vřískat, že tu trávu okamžitě a hned a co mi to tak dlouho trvá, když oni chudáci nežrali už aspoň týden !!!!).
 
17.4.2010
Tak už je to tu, Gustík je oficiálně Šampionem ČR! Před pár dny nám dorazil certifikát... Snad se fešák polepší a někdy v budoucnu se od něj dočkáme i miminek.
 
Další novinka je bohužel ne zrovna dobrá - Stellince, která má cca 3 týdny do porodu, jsem objevila pod krkem bulku. Radila jsem se s kdekým, dlouho jsem se rozhodovala, co dělat, nakonec jsme včera zajeli pro klid duše na veterinu, kde paní doktorka pro vyloučení abscesu udělala dutou jehlou vpich, ale o absces nejde, bulka je pevná... S případným odstraněním samozřejmě počkáme až po miminkách. Bohužel přes ujištění, že tento jeden vpich nebude mít žádné následky, se bulka nejspíš naštvala a chuděrce Tildě se přes noc udělal ošklivý otok, čili hned ráno jsme jeli opět k veterináři, holka dostala něco proti zánětu a čekáme, jak se to vyvine. Zatím baští, i když se zjevně necítí nejlíp, tak jen doufám, že se to nakonec zlepší a beruška i míma budou v pořádku...
Jájinka je zatím v pořádku, panděro má přes celý boxík, vevnitř se to mrská ostošest, odhadem čekáme tak 3-4 prcky...A to už za týden!
    
Mezi Coleen a Kaikem už je všechno v pohodě, jsou jako manželé po 20 letech, ale jestli se něco zadařilo, zatím netuším...
Dnes jsem poprvé pustila morčiska popást na travičku, abych po 15 minutách zjistila, že tráva je plná klíšťat, z každého morčete jsem obrala 3, z vršku od klece jsem jich zlikvidovala 15 a sama na sobě jsem našla 2 už pricucnutá... Brrr. Takže zatím s venčením počkáme a budu zásobovat hladové tlamičky ručně...  
A ještě jedna zpráva, moc smutná - před pár dny bohužel Bobinka z CHS Juráš, která čekala miminka s Bernardem, porodila po zdravotních problémech před termínem 5 miminek, ani jedno naneštěstí nepřežilo :-( Je mi to moc líto, držím palce samičce, která na tom není nejlíp, aby se brzo zotavila...Miminek je veliká škoda :-(((
 
10.4.2010
Aktualizace plánovaných odchovů!
Včera k nám přijel na návštěvu krasavec Kaiko - veliké vděčné Ď Míše Sadecké ! - za účelem pokusu o miminka s Coleen (Gustík se ani napotřetí neosvědčil coby taťka :-( ). Snad se podaří ty dva dát dohromady, Coleen je hodně militantní obluda - dnes jsem oba snoubence seznamovala, po několika hodinách relativního klidu už jsem byla přesvědčená, že to půjde, ale za mé krátké nepřítomnosti připravila zubatice chudáka Kaika o kus ucha, což mě hrozně mrzí :-(((
Stellinky už jsem si také jistá, že je březí - na tento vrh jsem hodně zvědavá, jestli bude všechno probíhat, jak má, mohla by být míma začátkem května. Yaya už to má za pár, bříško se vlní - termín cca 25. dubna - už má přes 1400 gramů a pořád kyne, cpe se a terorizuje spolubydlící :-) Rapanui zatím nechávám s Cheopsem, ale jestli z toho něco bude...Aspoň nejsou ani jeden sám...
               
Holky hodily za hlavu štíhlou linii a cpou se, co to dá - Jája už je širší než delší :o)... a tady je ten, co to všechno spáchal :-)))))
 
30.3.2010
Tak potvrzuji, co už bylo pár dní jasné - Yaya je těhule jak zákon káže... Moc jsem doufala, že se to nakonec přece jen podařilo Gustíkovi, byla by to krásná miminka, ale termín je podle mého skromého odhadu předběžně 
cca za 3 týdny a ždibec (pohyby ještě necítím), a to znamená, že Gustík je v tom nevinně (no prostě je to ten typ, co by si jen užíval, ale na děti se ještě necítí :o)). I když splést jsem se samozřejmě mohla, prostě uvidíme, kdy a co nám holka nadělí...Je mi trochu líto, že dětičky po Gustíkovi nebudou, ale aspoň že se vůbec podařilo.
 
Jájinka před pár dny - tak nějak si představuji ideální dovolenou, tedy až na ten pupek :-)
Čili z období depresí, že mi holky bojkotují mé promyšlené chovatelské záměry, jsem se plavně přehoupla do období deprese, jestli všechno dopadne dobře. Spolu s jarní únavou báječná kombinace :-) Tak prosím držte Jájince palečky, díky !!!
U ostatních holek ještě nemůžu říct nic určitého, ale mám pocit, že by něco vyjít mohlo...
 
27.3.2010
Asi už i na mě leze jaro :o), takže i stránky teď mají tak trochu jarní kabát ...
Jinak to vypadá, že přece jen budou nějaká mimča - ale ještě to není jisté, nechci to zakřiknout :-) Kdyby to záleželo jen na váhových přírůstcích, tak by mohl být v tom i Pajdýsek, za poslední týden přibral skoro 50 gramů
- ale březost zatím nepotvrzena :o)))))))))))).
 
23.3.2010
Konečně se mi podařilo zmobilizovat síly a doplnit rodokmeny u všech morčičáků (ano, i Bubáček má na stránkách PP, ač zůstane zřejmě nadosmrti starým mládencem - leda by se našla nějaká fešná samička, která nebude toužit po výstavních dětičkách :o).
Dnes se také domů vrátil z mise v CHS Juráš sameček Bernardo, je to zlatíčko a chlap jak se patří - vypadá to, že Bobinka opravdu čeká miminka! Gratuluji a už jsem moc zvědavá, co se vyklube :-))). 
 
14.3.2010
Aktualizace plánovaných odchovů - přidán nový páreček Coleen x Gusta. Rozjeli jsme to ve velkém, všechny holky mají naplánovaná miminka (ale jak znám moje morčice, které si dělají, co chtějí, kdoví, jak to dopadne.. :-)
 
20.2.2010
Zajeli jsme si na výstavu do Rychnova a docela se nám dařilo - kdo má zájem, může juknout do sekce Výstavy :-) Holky byly skvělé, Ray taky nedopadl špatně a ani Gustík bez ženských naštěstí nezchátral a na výstavě trhnul 5. kartičku - budeme mít dalšího Šampiona ČR!!!
 
16.2.2010 
Vzhledem k tomu, že Gustíkovi se miminka pořád ne a ne podařit, rozhodla jsem se mu ženské sebrat a coby budoucí taťka byl nominován ostřílený borec Cheops, který vůbec nijak neprotestuje :-) Zato Gusta bez dámské společnosti umí pěkně vřískat...!
Změna v plánovaných odchovech...
 
8.2.2010
Proběhlo pár dočasných personálních změn (omluvte deformaci z práce :-) - domů do svého boxíku se nám vrátil miláček Pajdýsek a podle rostoucího bříška Gustíkovy sestřičky Gwendolínky to vypadá, že mise v CHS Pod Stránskou skálou byla úspěšně splněna :-))) Už jsem moc zvědavá, jaké poklady se vykulí na svět. Cheopsík si chvilku oddychne a pak mu naplánuji nějakou další fešandu, aby se nenudil a nevyšel ze cviku :-)
 Pajdouš si už lebedí doma
Aby mu to nebylo líto, dostal šanci si mimo domov trochu zašpásovat i Bernie - krásná crestedí slečna Bobi z CHS Juráš se mu mooocky líbila a i holka byla z nápadníka zjevně nadšená :-), držím palce, aby se novomanželé drželi plánu a potěšili nás krásnými dětičkami!
 


2009


 
31.12.2009
Během vánočních svátků byl konečně trochu prostor na doplnění zpráv z výstav za rok 2009 - některé hodně zpětně, snad se mi povedlo vzpomenout si na všechno, jojo, hlava už není, co bývala :-)
 
5.12.2009
Zúčastnili jsme se moc pěkné výstavy v Olomouci, podrobnosti se můžete dočíst v sekci VÝSTAVY. Dopadli jsme docela dobře a cesta stála za to :-)))
Cheops alias Pajdýsek odcestoval na námluvy za nevěstou, držíme palce, ať se mise vydaří :-)
 
19.11.2009
MÁME ŠAMPIONKY !!! A MÁME NA TO PAPÍRY :o) HURÁ !!!!!!
Naše dvě krémové holky Rapanui (Píďa :-) a Yaya (Jája :-), obě původem z CHS Mown Hay, se konečně dočkaly - staly se oficiálně šampionkami ČR :-) 
Výstavní kariéra jde zatím stranou, obě holky teď plánují miminka s Gustíkem, který už do šampionátu taky nemá daleko (snad si padnou do oka).
 
 Rapanui    Yaya
 
Maličko jsem také upravila stránky, přidány nové fotečky jak v sekci morčat, tak něco málo z podzimního focení s populárními dýněmi v nové sekci Fotogalerie (byla to fuška, stihnout modelky vyblejsknout, než mi ohlodají dekorace :-), určitě to znáte taky...
 
28.10.2009
Do dalekých Čech odjel do svého nového domova i poslední chlapeček z "céček" - satének Cyrano :-), bude se mít u nových páníčků moc pěkně.
Jinak se opět nic zvláštního neděje - jenom Gustík už má zase zuby :-) 
 
19.10.2009
Okurková sezóna je v plném proudu :-) Nikde nic nového, jenom Gustík si pro zpestření nudy ulomil oba horní hlodáky, a tak krájím zeleninku na pidikousky a ten lenoch se nechává krmit z ruky, i když to v pohodě zvládá i sám... Podezřívám ho, že si to trošku užívá :-)
 
12.10.2009
Dnes odjela do nového domova v CHS Pod Skalkou malá Claudinka, už na ni čekala prima kamarádka, bude se mít moc dobře.
Další novinky zatím nejsou a asi brzo ani nebudou, začala nám "okurková sezóna" :-)))
 
5.10.2009
A dnes brzy ráno jsem nachytala Rapču s Gustíkem při výrobě miminek :-) Snad se Gustíkovi zadařilo a kolem 12. prosince by mohla být krásná kulatohlavá mimča.
 
3.-4.10.2009
Štěstí se nás zatím stále drží (hned to klepu na dřevo...) - o víkendu jsme se zúčastnili dvou bohdalovských výstav a nedopadli jsme úplně nejhůř :-) Můj odchovanec Bernardo, kterého zatím nikdo nechtěl a kterého jsem vzala spíše do počtu s tím, že by se snad mohl někomu zalíbit, vyhrál v oba dny kategorii mladých hladkých morčat, z čehož mám velikou radost. Asi jeho prodej ještě přehodnotím :-). Krémulka Yaya v neděli vyhrála v kategorii dospělých hladkých a také je opět nejlepším dospělým krátkosrstým morčetem! Hurá! V oba dny získala také čekatelské kartičky a protože už jich má 5, máme další šampionku :-) Adélka mě také potěšila další čekatelskou kartičkou, jen na Raye se zase nedostalo, ale věřím, že se svým dlouhým nosem k šampionovi časem taky propracuje :-).
Vlastní chybou, která mě docela mrzí, jsem ale připravila o plánovanou účast Gustíka, kterému do titulu šampiona chybí poslední kartička - nechtěla jsem prošvihnout říji u Rapanui a nevrlá nevěsta jej bohužel těsně před výstavou upravila do poněkud nevýstavní podoby... Snad mu chlupy do další výstavy dorostou.
Takže jsme si domů vezli několik kartiček, diplomů a pohárů, výstava byla navíc příjemná, bylo se na co dívat (výstava morčat byla součástí oblastní výstavy domácího zvířectva), popovídala jsem si se známými a i cesta přes Vysočinu byla pěkným zážitkem. V sobotu odcestoval do nové rodiny na mazlíčka milý klučík Baltazar, bude se mít určitě moc dobře. Také malá Carmenka se zabydlela v novém domově v CHS Pod Stránskou skálou, kde se bude mít prostě úžasně. V neděli odjel do CHS Cavia Ania i Cedric, bílý tmavooký sameček. 
 
27.9.2009
V neděli 27. září jsme se rozjeli na výstavu morčat do Rychnova na Kněžnou, výstava byla velice příjemná, pro morčátka všechno pěkně nachystáno, všude krásná podzimní výzdoba, vzhledem k rozdělení výstavy na dva dny bylo i posuzování rychlé a navíc pořadatelé zařídili nádherné počasí, opravdu nebylo co vytknout. Zúčastnila se stejná pětka jako minule a dopadli jsme opět celkem pěkně :-) - Yaya s 97 body získala 2. místo v kategorii krátkosrstých dospělých morčat a také 2. místo v hladkých, Adelina se stala 2. nej mladým hladkým (95,5 bodů, ten chybějící půlbodík bylo to jediné, co mě zamrzelo...), Raimondo a Gustík dostali shodně 96 bodů a další čekatelské kartičky do sbírky (Gustík už má čtvrtou!) a Rapanui, kterou jsem tentokrát vzala spíše už jen do počtu, dostala "pouhých" 95,5 bodu (prostě je chuděra moc tlustá, je to ostuda a přitvrdíme s dietou :-)
Zbylo spousta času i na procházku městem, oběd a posezení v kavárničce u zákusků, takže neděle neměla chybu :-)
 
12.9.2009
Zúčastnili jsme se naší první zahraniční výstavy - v Bošáci na Slovensku. Výstava byla velmi příjemná, organizačně bez chyby a vzhledem k menšímu počtu vystavených morčátek bez zbytečných spěchů, prostě pohoda. A ještě navíc jsem dostali úžasné bodíky a taky něco vyhráli - ze čtyř morčátek jediný Raimondo nezískal kartičku čekatele, dostal "jen" 95,5 bodu, ostatní dopadli skvěle - Gustík 97 bodů, Rapanui 98 (čímž dosáhla počtu 5 čekatelských kartiček a tudíž si zažádáme o uznání šampionem ČR :-))), Adelina 97,5 a Yaya 98 bodů. Adélka navíc vyhrála kategorii mladých krátkosrstých morčat a Yaya se stala nejlepším hladkým morčetem a také nejlepším krátkosrstým morčetem výstavy! Takže cesta nebyla rozhodně zbytečná a odvezli jsme si kromě krásných cen i velkou radost.
Velké poděkování posílám rodině Sadeckých za svezení, příjemnou společnost i za všechno ostatní.
 
2.9.2009
Trochu jsme pozměnili bbydleníčko - morčata ode dneška bydlí na patra :-). Ještě to není ono, ale ušetří to hodně místa...Vysněné morčatárně se nezadržitelně blížíme!
 
 
31.8.2009
A aby přírůstků nebylo málo, dnes k nám přijela krásná bílá tmavooká holčička Stella Mown Hay - foto dodám co nejdříve.
 
29.8.2009
Tak to máme všichni konečně za sebou :-))) Šťastná máma Coleen přivedla sama (za mé nicotné pomoci - prostě jsem jen koukala...) v sobotu po 22. hodině na svět 4 krásná miminka - 3 jsou saténová a 1 SG, pěkně napůl 2 holky a 2 kluci. Více v odchovech, aktualizace prodeje...
 
 
27.8.2009
Coleen už je jako soudeček, zatím vesele baští a rejdí po kleci, jen už neví, jak by si s tím pupkem ustlala :-). Miminka zatím kopou, těhule se tváří jakoby nic, já nervy na pochodu - držte nám palce :-)  Termín porodu je kolem 30.8., už se těším na bílé tmavooké prcky, snad bude i nějaký satének...
 
Jak si kdo ustele... :o)
 
17.8.2009
Já a pět závodníků jsme se ve dnech 13.-16.8.2009 zúčastnili 10. speciální výstavy morčat v Praze-Hostivaři v nádherném areálu Toulcův dvůr. Posuzování podle evropského standardu přineslo řadu překvapení, v podstatě byla moje morčátka ohodnocena úplně opačně, než jak jsem očekávala... Takže troška radosti, troška zklamání, hooodně únavy a spousta krásných morčátek a milých lidí, díky kterým čtyři dny rychle utekly :-). Yaya získala hodnocení "F" - výborné, 95 bodů (dle evr. standardu) a zároveň ocenění jako nejlepší krémové hladké morče - hurá :-), Raimondo také F- 95 bodů, Rapanui poněkud nečekaně pouze 93 bodů, hodnocení SG a mlaďoši Gusta G- 91 a Adelina také G- 90 bodíků. Ale jsou to ještě prckové a věřím, že kariéra je nemine :-).
 
Nafotila jsem nově morčátka, která jsou na prodej - viz sekce NA PRODEJ.
 
3.8.2009
Aktualizována sekce PRODEJ - všichni hoši z vrhu B jsou k mání :-)
 
15.7.2009
Máme novou posilu našeho pěveckého sboru :-) - krásnou okatou červenou holčičku Adelinu od Míši Sadecké.
 
5.7.2009
Po návratu z vycházky se psem na mě čekalo překvapení - Yaya si počkala, až nebudu doma a přivedla sama na svět 3 miminka , jsou to samí kluci, 2 bílí červenoocí a jeden buff. Všichni vypadají v pořádku a Jája je supr mamina :-). Další foto v odchovech - vrh B.
 
26.-28.6.2009
Zúčastnili jsme se 4. mezinárodní výstavy Propet na brněnském výstavišti. A docela úspěšně :-) Gustík se stal s 96 body 3. nejlepším mladým hladkým morčetem a Rapanui s 97 body nejlepším hladkým krémovým morčetem! Ohodnocení Raimonda je trochu zklamáním, bodově si oproti minulé výstavě pohoršil o 2,5 bodu (celkově 93 bodů). Třídenní výstava byla docela únavná, dusno se střídalo s deštěm a mezi spoustou návštěvníků nebylo skoro k hnutí, ale morčátka všechno zvládla v pohodě. Byl to prima víkend.
 
23.6.2009
Tak se zdá, že se konečně zadařilo - Coleen se nechala Kaikem "ukecat" a rozhodla se taky si zkusit maminkovskou dráhu :-) Miminka budeme napjatě očekávat koncem srpna.
 
16.6.2009
Dnes jsem Jájince ošmatávala rostoucí pupík – a někomu tam uvnitř se to moc nelíbilo, dostala jsem kopanec :-) Takže Jája není jen napapaná, ale potvrdilo se, že budou miminka, pravděpodobný termín kolem 4.7. Hurá :-)))
 
8.6.2009
Na námluvy za Coleen přicestoval bílý tmavooký fešák Kaiko Carys od Michaely Sadecké z CHS Pod Stránskou skálou – MOC DĚKUJEME ZA ZAPŮJČENÍ !!! Snad se mu podaří tu naši tryskomyš dohonit... :-)
 
6.6.2009
Zúčastnili jsem se výstavy ve Velvarech (Rapanui, Coleen, Raimondo a premiérově i dorostenec Gusta) – cesta byla trochu náročnější, hlavně na nervy (díky mým výjimečným orientačním schopnostem jsme se zamotali v Praze, ale nakonec jsme se vymotali a všechno stihli včas :-)), ale stálo to za to – všichni závodníci získali pěkné body, odváželi jsme si 3 čekatelské kartičky - Rapanui opět dostala krásných 98 bodů a Coleen s 97 body se stala 2. nejlepším saténovým morčetem. Mám z holek jenom radost :-)) Kluci taky nebyli špatní, Ray 95,5 a malý Gustík 96,5.
 
30.6.2009
V tento den jsme se chystali na výstavu v Havlíčkově Brodě, ale bohužel večer 29.6. jsem se dozvěděla, že výstava se koná venku, což v propozicích nebylo uvedeno... Při teplotách kolem 10 °C  a vytrvalém dešti nebylo co řešit, na výstavu jsme nejeli, stejně jako další chovatelé, kteří nechtěli riskovat zdraví svých morčátek. Bylo to docela velké zklamání, stálo nás to hodně nervů a času věnovaného přípravám, o zaplacených poplatcích za registraci a veterináře ani nemluvě... :-((( 
 
16.5.2009
Zúčastnili jsme se 5. hanácké výstavy v Olomouci – výstava se konala opět v areálu výstaviště Flora v pěkných prostorách, výstava byla velmi povedená a ještě morčátka dostala krásné body – Rapanui 98, Coleen 96, Raimondo 95 a Agent v mazlíkovské kategorii 98 :-) Sice se nakonec nikdo neumístil (i když Rapča byla v rozstřelu s dalšími čtyřmi stejně bodově ohodnocenými morčátky ! ), ale odvezli jsme si alespoň 2 čekatelské kartičky.
 
15.4.2009
Od paní Urbaníkové z Galaxie morčat jsem si domů přivezla okatého krémového mrňouska Gustíka , máme do budoucna v plánu spoooustu krásných miminek :-).
 
31.3.2009
Opustila nás Fifinka, moje srdeční záležitost a to nejmilejší a nejhodnější stvořeníčko. Při jejím prvním porodu nastaly velké komplikace a ani operace na veterinární fakultě v Brně už ji nezachránila. Dovezla jsem ji pozdě, což si nikdy nepřestanu vyčítat, mohla a měla jsem pro ni udělat víc... :-(((
 
22.2.2009
Jeli jsme na naši první letošní výstavu do Rychnova nad Kněžnou, obě přihlášené holky – Yaya a Coleen – byly slušně ohodnocené. Posuzovatelem standardu A byl pan István Siklosi z Maďarska, hodnocení bylo slovní – Coleen SG (velmi dobré) a Yaya G (dobré - konečně jsme se dočkali prvního diplomu – Yaya byla oceněna jako 3. nejlepší mladé hladké morče). 
 
2.2.2009
Rapanui dnes brzo ráno přivedla na svět 3 krásná miminka – 2 kluky a holčičku. Více v Odchovech – vrh A. Rapča je úžasná máma, všechno zvládla bez problémů sama, miminka vzorně očistila a je z nich celá unešená (já taky :-))).
 
 
15.1.2009
Nějak se mi nepovedlo sehnat včas ženicha pro Fifču, ale díky laskavé nabídce paní Hačecké z CHS Brusinka se mnou cestou z Prahy zpátky do Brna přicestoval hladký červený chlapík Zaro Pod Stránskou skálou. Krásný páreček :-)
 
 


 2008


 
1.12.2008
Přibyla nám další holka do smečky – hladká bílá tmavooká saténová žížalka Coleen od Ivany Velnerové (jsem už skoro pravidelný odběratel :-). S Jájou budou určitě kamarádky.
 
11.10.2008
Zúčastnili jsme se další výstavy – v Brně-Bystrci, nakonec jeli jenom Rapanui s Cheopsem, protože přihlášená Fifinka měla zdravotní problém (ze kterého se nakonec vyklubala alergie na ušní kapky...). Obě morčátka byla posouzena, Cheops dostal registrační číslo a 94,5 bodu (přece jenom má trochu špičatý nos, ale to mu s jeho milou povahou ráda odpustím :-)), Rapča překvapivě obdržela od paní posuzovatelky jenom 95 bodů, což bylo docela zklamání. Ale jinak byla výstava velice pěkná, organizace neměla chybu a každý vystavovatel dostal milý dáreček.
 
13.9.2008
Zúčastnili jsme se naší první výstavy ve Chvalnově – obě moje holky (Rapanui a Fiorella) byly velice dobře ohodnocené, Rapča 98 a Fifulka 96,5 bodu, takže každá dostala i svoji první čekatelskou kartičku titulu Šampion ČR, obě jsem také nechala zaregistrovat. Výstava se mi nejen kvůli hodnocení moc líbila, také prostředí bylo velmi pěkné. A ještě jsem si na výstavě vyzvedla další posilu našeho týmu – krémovou hlaďandu Yayu od Ivany Velnerové, které patří veliká pochvala za perfektní organizaci výstavy.
 
11.8.2008
Morčat prostě není nikdy dost :-) Zachtělo se mi trochu si zakoketovat s chovem a tak jsem si pořídila samečka – krémového Cheopse Pod Stránskou skálou, s úžasnou kamarádskou povahou.
 
31.5.2008
Dnes jsem si od paní Sadecké z CHS Pod Stránskou skálou přivezla krásnou červenou morčecí slečnu – umazlenou zvědavou berušku Fiorellu .
 
21.4.2008
Dnes k nám přijelo moje první morčátko s PP - nádherná okatá krémová holčička z CHS Mown Hay jménem Rapanui . Jenom moje roztomilá mazlilka :-))).

 

TOPlist